1194 In denzelfden geest wordt gehandeld wanneer eene aantee- kening vervalt. Indien het eene wijziging in gunstigen zin betreft, waardoor dus eene ongunstige aanteekening wordt weggenomen, wordt dit door den len beoordeelaar aan beoordeelde medegedeeld. Artikel 33. Zijn wijzigingen of aanvullingen bevolen in de beoordeelingslijsten van de officieren, die den cursus voor krijgs kundige studiën aan de hoogere krijgsschool hebben gevolgd, dan zendt de laatste beoordeelaar, na de afdoening, de beoor deelingslijsten met voor zoovere noodig de daarbij behooren- de bescheiden aan den chef van den generalen staf ter inzage. Artikel 34. Bij het doen van voorstellen nopens zelfstandige officieren van speciale wapens of diensten kunnen de afdeelings- of gewestelijk militaire commandanten zich ontheven achten een oordeel te vellen over zoodanige onderwerpen, de weten schappelijke kennis, eigen aan eenig wapen of dienstvak en de technische bedrevenheid in de uitoefening van den dienst daar aan verbonden betreffende, voor zoover die autoriteiten zich minder geroepen achten, daarover hun gevoelen uit te brengen. Artikel 35. Die gedeeltelijke beoordeeling wordt door den wapen- of dienstchef aangegeven, die in de bij den laatsten beoordeelaar berustende beoordeelingslijst de inschrijving ver richt. Zij wordt in beide beoordeelingslijsten met rooden inkt onderstreept. Artikel 36. Valt er bij het verlaten van het korps door den eersten beoordeelaar betreffende sommige officieren nog iets op te merken, hetwelk niet uit de beoordeelingslijst blijkt en nog geen aanleiding gaf om een voorstel op te maken, het geen dus in den regel bij een nog niet beoordeelden officier het geval zal zijn, zoo laat hij betreffende ieder dier officieren eene korte en zakelijke toelichting voor zijn vervanger achter. Artikel 37. Treden ook die vervangers af, dan kunnen z. n. hunne toelichtingen op hetzelfde stuk worden geschreven. Artikel 38. Deze toelichtingen worden steeds bij het eerst volgende in te dienen voorstel overgelegd.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 550