1196 Artikel 46. Het is niet geoorloofd in de lijsten te radeeren of over het reeds ingevulde heen te schrijven. Artikel 47. Is het noodig het ingevulde te wijzigen, dan wordt het geschrevene met gewonen inkt doorgeslagen en ge parafeerd. Artikel 48. Het is niet geoorloofd buiten de grenzen van eene kolom te schrijven. Artikel 49. Bij verplaatsing van een officier worden de beoor- deelingslijst en wat daarbij behoort gezonden aan de autoriteit, die den officier daarna moet beoordeelen. Artikel 50. Indien de beoordeelaar van gevoelen is, dat de beoordeeling van een officier waarschijnlijk zal moeten worden gewijzigd of aangevuld, zonder dat nog aanleiding bestaat om op dat oogenblik een voorstel in te dienen, zoomede nopens nog niet beoordeelde officieren, dan voegt hij bij de in het vorige artikel bedoelde stukken eene duidelijke en zakelijke aanteekening, behelzende de gronden, waarop de noodig geachte beoordeeling, wijziging of aanvulling door hem t. g. t. zoude zijn voorgesteld geworden. Artikel 51. Deze aanteekening wordt door de hoogere chefs voor gezien geteekend dan wsl stellen deze daarop de noodig geachte beschouwingen. Ook hier geldt het in artikel 38 be paalde. Artikel 52. De verzending van de beoordeelingsbescheiden geschiedt gelijktijdig met het vertrek van den officier en steeds langs den hiërarchieken weg. Artikel 53. Bij verloven naar Nederland, op nonactiviteit- stelling en andere gevallen waarin de officieren van het leger bepaaldelijk worden afgevoerd, worden de beoordeelingsbeschei den op de hiervoren vermelde wijze den wapen- of dienstchef aangeboden, teneinde bij terugkeer uit Nederland, in activiteit herstelling of nadere indeeling van belanghebbenden op gelijke wijze te worden gezonden aan de autoriteit, die als eerste beoordeelaar moet optreden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 552