1253 van Koninginsverjaardag heeft verkregen. Daarbij werden voor de Euro peanen van de le Compagnie wedstrijden georganiseerd in het hard- loopen over 100 M., touwtrekken, de estafettenloop, de hindernisbaan, het bajonetschermen en korfballen (12 uit het le tegen 12 uit het 2e peloton) terwijl voor de Amboineezen van de 2e Compagnie, die nog niet voldoende gymnastisch bedreven waren, eenige vermakelijke wed kampen, in het boekje van den Heer van Aken vermeld, benevens touw trekken en hardloopen den hoofdschotel vormden. Een veertig meter lange en feestelijk versierde tribune gaf het talrijk opgekomen publiek, voor een groot deel bestaande uit de schooljeugd, die op voorstel van het Sportcomité op dien Zaterdag (29 Augustus) vrijaf had gekregen, gelegenheid om het geheel door touwen afgezette feestterrein te overzien. Hierop was alles behoorlijk afgebakend, terwijl vlak voor de tribune eene trapéze, een parterrerek, een paar ringen, een brug, een paard met veerplank benevens nog andere toestellen voor polshoogspringen, waren opgesteld en verschillende hindernissen voor eene hindernisbaan waren ingericht, zooals eene schutting, evenwichts- boom, horden, banken, tonnen en een brandzeil. Hoewel voor de gymnastieknummers, waaraan uitsluitend de beste gymnasten onder de Europeanen deelnamen, geen prijzen waren uitge loofd, aangezien dit geen wedstrijden waren, spande toch een ieder zijne uiterste krachten in om het beste op gymnastisch gebied te vertoonen. Deze gymnastieknummers wisselden de eigenlijke wedstrijden af en vul den ze aan. Het geheel maakte dan ook door zijne vlotte afwerking zoo'n aardig effect, dat het publiek, waaronder zich ook de Kroonprins met gevolg en de leden van het huis Pakoe Alam bevonden, herhaal delijk op enthousiaste manier zijn bijval betuigde. Tea slotte gaven ook de Lijfwachtdragonders eenige staaltjes van hunne rijkunstige bedrevenheid in het hoogspringen en bij het jeu de rose en snel opzadelen van het naakte paard met op eeuigen afstand neergestelde zadels. In de middaguren werd een voetbalwedstrijd gehouden tusschen de ter plaatse bestaande Militaire Voetbalvereeniging „D. O. O." en een Magelangsch militair elftal, waarbij aan weerszijden ook officieren aan het spel deelnamen. Ook deze wedstrijd was een uitvloeisel van en werd mogelijk gemaakt door de bemoeiingen van het sportcomité. Tot slot werd 's avonds om 8 uur eene militaire taptoe gehouden, gevolgd door eene fakkeloptocht met muziek voor het geheele garni zoen, waaraan al onze Jantjes dan ook in uitbundige vreugde deelna men en waar achter zich nog velen te voet of in versierde en verlichte andongs aansloten. Zouden zulke feesten nu niet aanbeveling verdienen voor de viering van feestdagen als Koninginsverjaardag of andere, waarbij met recht het geheele garnizoen aan de feestvreugde deelneemt Ook zij die wat minder bedeeld zijn met lichaamskracht of behendigheid, worden daar door in de gelegenheid gesteld om aan de wedstrijden deel te nemen en eveneens een prijsje te behalen, al zorgen zij dan ook meer voor het komische element. Doch ook voor de gebruikelijke garnizoenswedstrijden zou zulk eene opvatting gevoegelijk in de plaats kunnen treden van de vroegere. Men zou daarbij echter mijns inziens de vertegenwoordigingen der verschil-

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 613