1276 Japan. Machinegeweren. Japan bad voor baren veldtocht in Mantchoerije slechts weinige maehine- geweerafdeelingen bij wijze van proef ingesteld. Eerst gedurende den veldtocht werd een groot aantal afdeelingen opgericht, tot zoodanig aan tal en omvang als de omstandigheden het op dat oogenblik eischten. Het was dus in zekeren zin eene ongeregelde formatie. Na den vrede werden echter geregelde machinegeweerafdeelingen gevormd en in ge organiseerd verband met de troepenkorpsen gebracht. Japan nam het systeem llotchkiss aan, een zelflader door middel van gasdruk, terwijl het Duitsehe machinegeweer zich laadt door den terug stoot te benutten. Yoor het transport gebruikt Japan, zoowel bij de Cavalerie als bij de Infanterie, draagdieren. Zij gelooven na hunne ervaringen van den veldtocht, dat draagdieren ook voor de Cavalerie de voorkeur verdienen boven het vervoer per as, zooals Duitschland heeft ingevoerd. Ieder infanterieregiment en elke cavaleriebrigade krijgt eene afdt eling de eerste van 6 de laatste van 8 geweren. Ieder geweer heeft 7 be dieningsmanschappen; 1 commandant (onderofficier), 1 waarnemer, 1 richter, 1 lader en 3 patroondragers. Ieder geweer wordt door een muildier gedragen en heeft bovendien 3 munitiedraagdieren, zoodat de totale sterkte der afdeeling bij de infanterie 18 draagdieren beloopt. Hiervan vormen er 6 de eerste afdeeling gevechtstrein. Elk dier draagt 2400 patronen. De afdeeling bij de cavalerie is in 2 sectiën gesplitst. Allen zijn bereden, ook de geleiders der draagdieren; inplaats van 7 heeft elk geweer 8 bereden bedieningsmanschappen; de achtste man houdt de paarden vast, als afgezeten wordt. In den laatsten veldtocht droegen bij de Japanners vele machinege weren stalen schilden; men vond deze echter te zwaar en ongemakkelijk en gelooft ze te kunnen missen De nieuwe geweren zijn alzoo niet meer met schilden uitgerust. De geweren kunnen naar elke gewilde richting schieten, de loop kan een vollen cirkel beschrijven, ook zijnde maximum- en minimum- verheffingshoek aanmerkelijk uitgebreid. Bij het vuren is het geweer opgesteld op een drievoet, die veroorlooft een gewilde vuurhoogte aan te nemen. (Neue Mil. Blatter No. 23). Japan. Beroepskoks. Bij eenige regimenten zijn thans koks van beroep aangesteld, welke de soldaten, die het eten bereiden, daarin onderrichten. De uitkomsten zijn zeer goed. Want ook in Japan voelt de jonge soldaat zeer weinig voor het door ongeoefende kameraden, slecht klaargemaakte eten. (Mil. Wochenblatt No. 106).

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 636