1283 Betreffende munitieaanvulling is bepaald dat de munitiedraagpaarden de geweren ten allen tijde volgen in het gevecht, zoodat in de vuurlinie terstond 5000 patronen per geweer voorhanden zijn. De verdere aanvul ling geschiedt uit de batterij-munitie-wagens, die bij gevechtsmarschen aan den staart der troepencolonne volgen. Int. Rev. Arm. u. Fl. Sept. 1908. Oostenrijk-Hongarije. Prijsvragen. Door de schietschool is eene prijsvraag uitgeschreven om twee prijzen van 20 en 10 dukaten vcor de schriftelijke uitwerking van 3 opgaven welker onderwerp is: De vrijheid en zelfstandigheid welke het Fransche schietvoorschrift aan de compagnies-commandanten in zake de schietop- leiding toestaat en hare toepassing op onze toestanden; Het toezicht op de schietopleiding Het gebruik van de voor het oefeningsschieten samengestelde munitie als voorbereiding voor het oorlogsschieten. De prijsvraag is opengesteld voor alle officieren van het Oostenrijk- Hongaarsche leger, met uitzondering van hen die in den loop van het jaar als heraar of officier-instructeur aan de schietschool zijn werk zaam geweest. Het aantal van de te bewerken opgaven wordt aan iederen deelnemer aan de prijsvraag overgelaten De bekroonde inzen dingen worden het eigendom van de schietschool. (Mil. Wochenblatt No. 113). Oostenrijk-Hongarije Zomerkleeding. Thans is in hoogste instantie de beslissing genomen, dat de officieren en manschappen van alle niet bereden troepen van het leger gedurende het warme jaargetijde bij alle diensten in de kazerne, bij het schijfschieten en alle uitrukkende diensten een grijs linnen House zullen dragen, die voorzien is van een liggenden kraag. (Mil. Wochenblatt No. 96). Australië. Algemeene Dienstplicht. De Bondsregeering van Australië heeft een wetsontwerp bij het parlement ingediend, waarbij de algemeene dienstplicht wordt ingevoerd: de jongens van 12—18 jaar zullen als recruten, die van 18- 26 jaar bij dereserve worden ingelijfd; in geval van oorlog wordt de reserve ook opgeroepen. De diensttijd wisselt af tusschen 1 uur daags en 18 dagen in het jaar. Yoor de zeemacht heeft de regeering een dergelijke dienstplicht- regeling in de maak. Elke werkgever, die zijn arbeiders belet hun dienstplicht waar te nemen, wordt met een boete van 100 gestraft, terwijl verlies van kiesrecht, van het ouderdomspensioen en andere burgerrechten als straf op mogelijke dienstweigering wordt gesteld. (N. Courant).

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 643