9 2o. dat der zeemacht {marinestaf (Het hiernavolgende heeft uitsluitend betrekking op de landmacht). Onder de onmiddellijke bevelen van den leider der landsverdediging komen de commandant van het veldleger; de commandanten van liniën en stellingen en van zelfstandige ver dedigingswerken de bevelhebbers in de territoriale commando's (militaire afdeelingen) de commandanten van korpsen, die niet bij het veldleger, de liniën en stellingen of bij de territoriale commando's zijn ingedeeld. Aan het hoofd van den legerstaf staat: da chef van den generalen staf van het leger. De legerstaf is gesplitst in sectiën (of bureau's) ter behandeling van zaken betreffende generalen staf infanterie cavalerie bereden-artillerie vesting-artillerie genie intendance geneeskundigen dienst verkeerswezen, post- en telegraafdienst, luchtvaart, étappendienst. b. Het Departement van Oorlog. Ten behoeve van de door het Departement van Oorlog in oorlogstijd te verrichten werkzaamheden is de onderverdeeling van dat Departement als volgt: het Kabinet van den Minister eene afdeeling; Secretariaat; Personeel Artillerie-inrichtingen Administratie Comptabiliteit; Militie en Landweer. B. In tijd van Vrede. a. tiet Departement van Oorlog. Aangezien in vredestijd geen leider der landsverdediging in functie is, en de Minister van Oorlog alsdan als legerbestuurder optreedt, moet de legerstaf in gewone tijden ressorteeren onder dien Minister, als onderdeel van het Departement van Oorlog, doch de organisatie moet zoodanig zijn,

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 759