10 dat bij mobilisatie die staf onverwijld van dat Departement kan worden losgemaakt. In verband hiermede wordt het Departement van Oorlog verdeeld in de volgende onderdeelen lo. het Kabinet van den Minister 2o. de legerstaf 3o. het eigenlijke Departement. De samenstelling van die onderdeelen is, voorwat betreft die sub 2o en 3o genoemd, de volgende lo. de Legerstafonder den chef van den generalen staf, is verdeeld in de volgende sectiën (bureau's): lste sectie: generale staf; 2de infanterie 3de cavalerie; 4de bereden-artillerie; 5de vesting-artilllerie 6de genie 7de intendance; 8ste geneeskundige dienst. 2o. het eigenlijke Departement, onder den secretaris-generaal, is ver deeld in de volgende afdeelingen: lste afdeeling: Secretariaat; Hde n Onderwijs; lilde Personeel IVde n Artillerie-techniek en artillerie-inrichtingen; Vde Comptabiliteit; Vide Administratie Vilde Militie en Landweer. Het hoofd van de lste sectie van den legerstaf is een opper-of hoofd officier van den generalen staf sous-chef van dien staf; het hoofd van de 2de sectie is een opper- of hoofdofficier der infan terie inspecteur der infanterie het hoofd van de 3e sectie is een opper-of hoofdofficier der cavalerie inspecteur der cavalerie het hoofd van de 4de sectie is een opper- of hoofdofficier der berelen artillerie inspecteur der bereden-artillerie het hoofd van de 5de sectie is een opper- of hoofdofficier der vesting artillerie—inspecteur der vesting-artillerie; het hoofd van de 6de sectie is een opper- of hoofdofficier der genie inspecteur der genie het hoofd van de 7de sectie is de hoofdintendant;

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 760