11 het hoofd van de 8ste sectie is de inspecteur van den geneeskundigen dienst het hoofd van de Ilde afdeeling van het eigenlijke Departement is een opper- of hoofdofficier van den generalen staf inspecteur van het militair onderwijs; het hoofd van de I Vde afdeeling is een opper- of hoofdofficier der artillerie het hoofd van de Vide afdeeling is een hoofdofficier der administratie. b. Het leger. Onder de onmiddellijke bevelen van den Minister van Oorlog ressor teeren de commandant van het veldleger de commandanten van liniën en stellingen de commandanten in de territoriale commando's (militaire afdeelingen). lo. Het veldleger. De commandant van het veldleger heeft onder zijn onmiddellijke bevelen andanten der divisiën van het veldleger; het korps rijdende artillerie het eskadron ordonnansen. De commandanten der divisiën van het veldleger hebben onder hunne onmiddellijke bevelen: de regimenten infanterie, cavalerie en bereden-artillerie, ingedeeld bij hunne divisie. Bij den staf van den commandant van het veldleger worden ingedeeld een opper- of hoofdofficier van den generalen stafchef van den staf; een hoofd- of subaltern officier der bereden-artillerie; een hoofd- of subaltern officier der intendance; aan wie de noodige subalterne officieren als hulppersoneel worden toegevoegd. 2o. Liniën en stelingen. De commandanten der liniën en stellingen hebben onder hunne onmid dellijke bevelen de afdeelingen infanterie en vesting-artillerie ook die der landweer ingedeeld bij hunne linie of stelling. Bij den staf der linie of stelling worden ingedeeld een hoofd- of subaltern officier van den generalen staf, chef van den staf; een of meer hoofdofficieren der vesting-artillerie (tevens commandanten in artillerie-commandementen)

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 761