13 de compagnie administratietroepen, de centrale magazijnen. 80. den inspecteur van den geneeskundigen dienst het personeel van den geneeskundigen dienst, de compagnieën hospitaalsoldaten, de geneeskundige districten. 9o. het hoofd der Ilde Af deeling van het Departement (inspecteur van van het militair onderwijs) de Hoogere Krijggsschool, de K. M. Academie, de Cadettenschool, de Hoofdcursus. lOo. het hoofd der lVde Af deeling van het Departement-. de artillerie-inrichtingen, de commissie van proefineming. llo. het hoofd der Vide Af deeling: het personeel der militaire administratie. Bij de vaststelling der instructiën voor de hoofden van sectiën en af- deelingen van het Departement van Oorlog en voor den chef van den generalen staf wordt, voor zoover zulks met de verantwoordelijkheid van den Minister bestaanbaar is, aan die autoriteiten de bevoegdheid verleend tot het nemen van zelfstandige beslissingen in zake aangelegenheden, waarvan de behandeling hun is toegewezen. C. Overgang van Yredes- in Oorlogstoestand. Het veldleger, de liniën en stellingen, de territoriale commando's, de commandanten van zelfstandige verdedigingswerken en van niet inge deelde korpsen komen onder de onmiddellijke bevelen van den leider der landsverdediging. Hetzelfde geldt voor de depots der verschilllende wapens. De legerstaf gaat in zijn geheel over naar den staf van den leider der landsverdediging. De ilde Afdeeling van het Departement van Oolog wordt tijdelijk opgeheven; het hoofd van die afdeeling treedt op als chef van de ('alsdan te formeeren) sectie van den legerstaf: „verkeerswezen, enz." De commandant van het regiment genietroepen en de commandant van het bataljon technische troepen van dat regiment gaan over bij de 6de sectie van den legerstaf. De commandant van het bataljon pionniers naar den staf van den commandant van het veldleger. H.P. Staal.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 763