- 727 Het Australische Leger. De „Post" schrijft in een artikel over de waardeloosheid van het Australische toekomstleger. Het plan om eiken Australiër, in staat om de wapens te dragen, tot verdediging van het land te benutten, is daarom in hoofdzaak denk beeldig, omdat de oefening van het te vormen volksleger zooveel mogelijk met vermijding van offers aan tijd en geld moet geschieden. Toege vende dat van parademarschen en kazerne-exertitie gerust kan worden af gezien, lijkt het toch naïef te verwachten een eenigszins geschoolden en gedisciplineerden troep te kunnen vormen door de jonge lieden van 19 tot 21 jaar gedurende drie jaren voor 18 dagen per jaar tot een zeer genoegelijk kampleven te vereenigen om ze dan na afloop van den derden picnic te doen overgaan in de reserve, die slechts in geval van oorlog wordt opgeroepen. Mr. Deakin hecht bijzondere waarde aan de opleiding, die de knapen reeds op school krijgen en beschouwt de latere drie achtereendaagsche oefeningstermijnen als voortzetting en voltooiing der militaire studie van den landsverdediger. Ook het uit een zuinigheidsoogpunt niet verstrekken van uniform aan de troepen in vredestijd moet voor het kweeken en onderhouden van een gezonden korpsgeest veroordeeld worden. Neue Mil. BI. Bnd. 72-IS. Detacheeringf naar West-Indië. Art. 4 van het Kon. besluit von 10 Mei 1860, No. 80, is nader ge wijzigd Voor detacheering bij de Landmacht in West-Indië zullen in de eerste plaats worden aangewezen Officieren van het Leger in Nederlandsch- Indië, met dien verstande, dat in mindering van de hun bij vertrek naar West-Indië uit te keeren gratificatie strekt het bedrag der gratificatie, die zij ingevolge het Kon. besluit van 25 Mei 1881, No. 28, reeds hebben genoten als tegemoetkoming in de kosten van uitrusting dat hun vergund wordt gedurende hun verblijf in West-Indië de Oost-Indische uniform te blijven dragen dat zij blijven contribueeren aan het Oost-Indische weduwen- en wee- zenfonds en derhalve niet bijdragen aan de weduwen- en weezenkas voor de Officieren van het Leger hier te Lande, en dat zij Da terugkeer van hun detacheering in Nederland weder treden in de positie, die zij vóór den aanvang van die detacheering innamen. Vaderland. V eldarti llerie-Stellingen. Het orgaan van de Bereden Artillerie No. 5 bevat o. a. het eerste gedeelte van een artikel over: „Veld-artillerie-stellingen. De kwestie gedekt, half gedekt of o pen is niet van vandaag of gisteren, maar nog actueel door de uiteenloopende oplossingen, die er van gegeven worden. Holland bewandelt den gulden middenweg en de schrijver wil er nu en dan aan den Fransehen kant af.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 77