2 De commandant van dit detachement heeft in opdracht het verzet te breken. Vertrouwbare spionnen-berichten hebben dien namiddag en gedurenden den nacht vastgesteld dat de vijand: n. een steikte heeft van ongeveer 500 man voor ongeveer de helft bewapend met voor- en achterlaadgeweren b. zich versterkt heeft op den G. Binangoen in een tweetal bentengs (uitgang naar het Westen) ieder voorzien van een 2tal lilla s en onderling door een loopgraaf verbonden c. voornemens is hardnekkigen weerstand te bieden. Gavraagd: a. op welke wijze denkt de Detachementscom mandant aan zijn opdracht te voldoen b. welke bevelen geeft hij dientengevolge uit? (1 uur). V ersterkingskunst. Algemeene Opmerking: Bij de beantwoording der vragen kan, waar mogelijk, ter bekorting met duidelijke schetsen uit de hand, voorzien van korte toelichtingen, worden volstaan, ten einde met den be schikbaar gestelden tijd uit te kunnen komen. (Den examinandi zal worden medegedeeld, dat de commissie meer waarde zal hechten aan eene volledige beantwoording dei- gestelde vragen, dan aan uitweidingen over een bepaald onder deel, waardoor andere onderdeelen niet in beschouwing zouden worden genomen). 1. a. Voor- en nadeelen van het gebruik van terrein voor werpen als taktische steunpunten. b. Welke zijn uwe denkbeelden omtrent de beteekenis van kampongs als steunpunten in eene stelling. (1 uur). 2. Beschrijf de logische ontwikkeling van gevechtsdekkingen vooi Infanterie in verband met de eischen, waaraan zij moeten voldoen en den tijd, die daarvoor beschikbaar is. (1 uur). 3. Algemeene beschouwingen over opruiming van kunst matige hindernissen bij den aanval op veldwerken. (f uur).

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 804