door de verwisseling der oude geweren tegen nieuwe zij niet tijdelijk onbewapend zjn. M. W. No. 48. Vereenigde Staten Schietconcoursen. Een nieuwe Army Order van het Departement vau Oorlog regelt het in dit jaar te houden Prijsschieten met handvuurwapenen voor hel Leger. Deze worden eerst Departementsgewijze en wel te Fort Niagara, New-York, Sheridan, Illinois, in het Presidentschap Monterey Californië en bij Leon Springs in Texas gehouden, terwijl het Pacifïcatieleger op Cuba en de troepen van de Philippjnen ter plaatse schieten. Op dit departements gewijze prijsschieten volgen de eindwedstrjden, die dit jaar te Fort Sheridan zullen worden gehouden. Alle wedstrijden moeten op zoodanig tijdstip gehouden worden, dat het den deelnemers aan de eind- wedstrijden mogeljk is uiterlijk op 5 Augustus te Fort Sheridan aan te komen. Tot verbetering van logies enz. der deelnemers gedurende hun verblijf aldaar moet elk troependeel per man 2 dollar afdragen aan den beheerder der mess, terwjl de man zelf instede van verpleging een scha devergoeding van 1^ dollar per dag uitbetaald krijgt (de heen-en terug reis inbegrepen). De prijswinners mogen aan het nationale prjs- en revol verschieten van den Schietbond in Camp Ferry bj Port Clinton in Ohio deelnemen, welke wedstrijden 21 Augustus beginnen. De officieren, die de leiding hebben gehad bj het prijsschieten op Fort Sheridan, gaan ook daarheen. Zj moeten zich uiterljk 20 Augustus melden bj den met de leiding belasten officier Onderofficieren en manschappen krijgen ook hier gedurende hun verblijf benevens de heen- en terugreis een indem niteit voor verpleging van dollar per dag. Deze indemnite.t wordt vooruit uitbetaald. In het geheel wordt op een afwezigheid van het korps van 3 weken gerekend. M. W. No. 50. Tot onze groot verwondering hebben we in het nieuwe schietvoor- schrift omtrent wedstrijden tusschen korpsen of wedstr jden tusschen de best a schutters niets aangetroffen. Wat scherpschutters zju is nog in het mid den gelaten; 55 laat dit over aan de wapenschefs om de eischen te stellen, zoodat een karabjnschutter bj de Infanterie en een bj de Ca valerie niet aan dezelfde eischen behoeven te voldoen, om scherpschutter te worden. Dan hebben we prijsschieten voor de korpsen en ten slotte wed- strjdea in lichaamsoefeningen volgens 38 van den Leidraad Oefening en Opleiding. Daartoe behooren de schietoefeningen niet (punt 15). Toch eischt de belangrijkheid van het schieten, dat de lust in goed en juist schieten met alle middelen worde opgewekt en het had wel in de ljn van het stelsel gelegen om een algemeenen wedstrjd ook mogeljk te maken. Vereenigde Staten De Tocht van de Amerikaansche Vloot. De „Marine Rundschau" beoordeelt het doorzetten van den tocht ge heel anders dan in de meeste bladen geschied is. De zuiver zeevaart-

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 81