- 734 en 4 ziekenverplegers). Er mogen dan geen wielrijdersafdeelingen bij de Infanterie-bataljons meer blijven bestaan. Streffleur1 s Mil. Zeitschrift no. 4. "Bulgarije. Voorbereidende Militaire Opvoeding der Jeugd. Bij het Ministerie van Oorlog wordt een wetsontwerp uitgewerkt be treffende de invoering van militaire vooroefeningen in de scholen daar te lande, welk ontwerp binnenkort aan de Sobranja zal worden aangeboden. De hoofdpunten van het ontwerp zijn de volgende: De practische en theoretische militaire opleiding wordt ingevoerd op alle staats-, gemeente- en bijzondere scholen, behalve de universiteiten. De opleiding wordt in 3 afdeelingen verdeeld a. in de lagere scholenmilitaire gymnastiek en openlucht-spelen, zingen van vaderlandsche liederen. b. in de 4 laagste klassen der middelbare scholen: behalve het pro gramma der lagere scholen, militaire oefeningen van de eenvoudigste soort, marschen, militaire wandelingen, voordrachten over heldendaden en dergelijke. c. in de drie hoogste klassen der middelbare scholenkleine veld dienstoefeningen, schijfschieten en kaartlezen. Als aansporing zullen brevetten en premiën voor bijzonderen ijver en vorderingen aan de leerlingen worden verleend. De militaire oefeningen zullen, naast het bestaande leerplan, driemaal in de week gehouden worden. Op de lagere scholen en de laagste klassen der middelbare scholen berust de oefening bij de burger onderwijzers, in de hoogste klassen der middel bare scholen wordt het door actief dienende officieren en onderofficie ren gegeven. Volgens de ontwerp-wet zal een hoofdofficier belast worden met het oppertoezicht op de militaire schoolopleiding voor het geheele land en zal deze tevens als adviseerend lid deel uitmaken van het Minis terie van Onderwijs. M. W. No. 50. Bulgarije. Legerstaf. Op grond van een gedeeltelijk nieuwe organisatie behoort tot den werkkring van den chef van den legerstaf, die de bevoegheid van in specteur-generaal bezit, alles betreffendelandsverdediging, organisatie en strijdvaardigheid mobilisatie, opmarsch en aanvulling; de samenstelling van een jaarrapport voor den vorstde aanvulling, oefening en de bestem ming der officieren van den generalen stafde taktische oefening van het leger benevens voorstellen tot vervulling der plaatsen voor hoogere aanvoer ders; de inspectie over de strijdvaardigheid van het leger volgens aanwijzing en van den minister van oorlog. Behalve de legerstaf zijn aan den chef ouder-

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 84