- 737 Portugal. Hou witser-Automobielbatter ij. De bevestigde legerplaats van Lissabon heeft kort geleden eene Hou witser-automobielbatterij gekregen. De met deze (15 c.M.) houwitser gehouden practische oefeningen hebben zeer goede resultaten opgeleverd. Op verharde niet modderige wegen werd eene snelheid van 3 a 3{r K. M. per uur gehaald, die bij hellingen van 1: 16 en 1: 20 verminderden tot 2 a 2} K. M. Bij nog sterkere hellingen of zeer slechte wegen moest de motor stop worden gezet en het geschut met toebehooren vooruit worden getrokken. 8 M. W. No. 47. Oostenrij Ic-Hong arij e. Telefoon-Patrouilles bij de Inf. en Art. Volgens het „Armeeblatt" zullen de infanterie-linieregimenten, de keizerlijke jagers, de infanterie-regimenten van Bosnië-Herzegowina, de jagerbataljons te voet, beuevens de regimenten veldartillerie binnenkort elk een telefoon- patrouille krijgen, die voorzien zal zijn van een te lefoonapparaat en het noodige materiaal voor optisch seinen. Op het oogenbl.ik bestaat reeds bij elke compagnie infanterie eene seinpatrouille van 12 man sterk. Acht hiervan zullen worden bestemd voor den dienst der optische telegrafie, de overige vier bij den tele foondienst. Revue dInfanterie No. 256. Frankrijle. Gebruik van Reserve-Onderofficieren der Cavalerie bij Mobilisatie. Het overvloedig aantal reservisten der cavalerie, dat in geval van mobilisatie niet kan gebruikt worden bij dit wapen en dat daarom aan de artillerie of den trein werd afgestaan, is aanleiding geweest, dat een gedeelte der onderofficieren en overig kader op een andere wijze gebruikt zullen worden, n. 1. toegevoegd te worden aan de Bataljons commandanten bij de infanterie, zoowel van het staande leger als der reserve en landweer, waarvoor tot nu toe alleen reserve-officieren van het wapen werden genomen. Bij de laatste groote manoeuvres zijn ook reserve-onderofficieren der cavalerie toegevoegd aan de Bataljons-com mandanten en waren de chefs zeer tevreden over hunne dienstverrich tingen. De Minister van Oorlog heeft bevolen, dat voortaan op de ontslagbescheiden van de naar de reserve overgaande onderofficieren der Cavalerie aanteekening zal worden gehouden van hunne geschiktheid voor bovengenoemde dienstverrichting. M. W. No. 51.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 87