VRAGENBUS- Nummering van Leergoed. Waarvoor dient toch eigenlijk de nummering van leergoed? Wat is de bedoeling daarvan en welk heil ziet men erin Zou het niet even goed zonder die nummers, nummerplaatjes, enz. kunnen? Er zou een groote hoeveelheid onaangenaam werk door verdwijnen en ook eenige bezuiniging door worden verkregen. De nummering van het leergoed dient in de eerste plaats als herken ningsmiddel, zoowel voor hem, die het in gebruik krijgt als voor het lichaam, dat het in gebruik geefr. Wordt nu de nummering afgeschaft, dan zal de slordige gebruiker trachten steeds de best onderhouden stukken te krijgen en de ijverige, zorgzame militair ziet de vrucht van zijn onderhoud in andere handen. Daarbij komt dat sabelscheeden moeten passen, wat niet verzekerd is, als er geen nummering is. Inzender heeft zeker gedacht aan de verwarring, die te velde of op excursie schering en inslag is. Dat is een gevolg van het gebrek aan een soort veldrustkamer en aan de gelegenheid om vlug beschadigde lederwerken te kunnen laten herstellen ot verwisselen. Was op de stand plaats van elke colonne van eenige beteekenis een werkman, die de eerste herstellingen kon doen, dan zou dit een niet te berekenen voordeel en gemak opleveren, en heel wat minder worden afgekeurd dan nu 't geval is. De gevallen liggen voor het grijpen, dat wel een nieuw stuk kon worden ontvangen, doch niet een oud kon worden hersteld. En dit is in hoofdzaak te wijten aan het gebrek van een georganiseerden „dienst in den rug", die speciaal belast is met den aanvoer van wat de ageerende troep noodig heeft en den afvoer van wat overbodig is geworden. Dat gebeurt nu ook wel, maar niet in organiek verband, niet onder eenhoof dige leiding. Iedere dienst regelt het voor zich zelf. Voor het oogenblik kan te velde, niettegenstaande de nummering van de voorwerpen slechts weinig het oog worden gehouden op het leerwerk. Wordt de verwarring te groot, dan wordt alleen op het aantal gelet en geleidelijk alles overgenummerd. Meestal is de toestand in de landstreek dan ook rustiger geworden en kan tegen verwisseling van stukken beter worden gewaakt. Het geheel voorkomen is onmogelijk, maar zonder nummering zou er in het geheel geen regel of toezicht zijn. Uniformwijziging;. Zou de Redactie I.M.T. mij kunnen mededeelen hoe het met de uni formwijzigingen staat, waaromtrent ik in de dagbladen enkele tegen-

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 100