844 China. Legeï-organisatie. Het voorbeeld van Japan, dat door eigen kracht, perk stelde aan de Europeesche expansie, is door de Chineesche regeering goed ter harte genomen en spoedig na den oorlog kreeg Sir Robert Hart de opdracht om een reorganisatievoorstel voor het Chineesche leger uit te werken en voor te brensen. Onder den invloed der Europeesche gezanten kwam dan ook een ontwerp tot stand, dat de oprichting van vier legerkorpsen aanbeval en waarvan de tot standkoming meer dan 10 jaar zou duren. Men was indertijd te Peking niet weinig verrast, toen dat voorstel door de Chineesche regeering als geheel onvoldoende werd verworpen. De Chineezen namen de zaak zelf ter hand en als gevolg daarvan werd de opperste legerraad, Lien Ping Poe ingesteld, die officieel slechts uit Chineezen is samengesteld en die alleen indirecte medewerking van Europeanen toelaat. De oom des keizers, prins Fe Chin, nam de leiding op zich en drie maanden later was een organisatieplan gereed, aan welker uitvoering in alle stilte wordt gewerkt met een energie, die te denken geeft. Het plan omvat de oprichting van 20 legerkorpsen elk van twee divi- siën, welke elk weer twee brigades tellen. Elke brigade bestaat uit vier regimenten infanterie elk van drie bataljons, die 300 man sterk zijn. Aan iedere divisie is een regiment artillerie, een regiment cavalerie, een pionier-bataljon en een trein-bataljon toegevoegd. De lichting omvat slechts enkele provincies; eerste lichting 500 000 man. De diensttijd is op 9 jaar bij het leger en 7 jaar bij de reserve vastgesteld. Elk jaar wordt de infanterie een maand, de cavalerie en de artillerie twee maanden voor practische oefeningen opgeroepen. Tegelijk wordt de op richting van 25 cadettenscholen ter hand genomen, die elk jaar 1500 officieren afleveren. (K. M. B. No 14jl5). Vereenigde Staten. Leger uitbreiding. De Yereenigde Staten hebben het voornemen tot uitbreiding der in fanterie met 24 regimenten. Bij de steeds ongunstiger wordende recruteering is echter voorloopig weinig kans op de uitvoerbaarheid van een dergelijken maatregel. Men verwacht echter veel succes van een thans bij het Congres aanhangige wet, die eene groote verbetering in de soldijen zal brengen en waardoor het aantal zich aanmeldende recruten vergroot zal worden. In 1906 werd te Fort Omaka de eerste luchtschipper-compagnie der Vereenigde Staten gevormd. Op dit gebied staat het Amerikaansche leger verre achter bij de andere groote naties. Het nog steeds stijgend gebrek aan officieren van het vaste leger dat zoover gaat, dat elke compagnie bijna 1 of 2 officieren te kort komt en enkele compagnieën zelfs geheel zonder officieren zijn, wordt in hooge kringen met bezorgdheid gadegeslagen, temeer daar het gebrek door de in het vorig jaar tot stand gekomen aanzienlijke uitbreiding der artillerie

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 194