866 lieel voornaam ding is, dat geconstateerd wordt, dat er fouten zijn gemaakt, doch dat het mij bij recruten— er om te doen is welke fouten, opdat de man zijne fouten kan verbeteren, zal wel geen verdere toelichting behoeven. Ja, het touw als controlemiddel is uitstekend en klassesgewijze hori zontalen aanslag beoefenen is alleen goed als armgymnastiek, maar niet voor den aanslag zelf. Daarom kan op het individueel onderricht nooit genoeg getamboereerd worden. Dat er geen ander model schijven van bamboe gemaakt kunnen wor den, is te betreuren. Maar waarom dan geen schijven van geperst papier bijvoorbeeld.-' De kosten? Het zal nog te bezien staan of die schijven op den duur niet goedkooper uitvallen en anders verwijs ik naar L's aanhaling van de woorden van gen de Negrier in de Indische Krijgs kundige Vereeniging. Ten laatste zoude ik nog gaarne antwoord vernemen op de volgende vraag. Waarom zegt L. op blz. 597. „De geringe schietuitkomsten hebben daaraan schuld" Reeds voordat die schietuitkomsten door mij waren berekend, waren dooi mij de denkbeelden omtrent de strookschrij ven op papier gesteld. Gaarne stel ik de berekeningen over den uitslag van de schietoefe ningen van een 70 tal Europeesche recruten „van diverse pluimage" ter beschikking van L. Publiciteit daaraan te geven, acht ik om gemakkelijk te begrijpen redenen, niet wenschehjk. Juli 1908. S. L. Bi.ok. Naschrift. Nadat dit geschreven was, kwam de circulaire van den chef van het wapen No. 4675 in mijn bezit, waaruit blijkt dat de oefeningstijd van 4 maanden enz. in ruimen zin behoort te worden opgevat,'zoodat het tijdperk van 11 weken, naarmate het noodig blijkt, verlengd moet worden. Door late inzendiog hier geplaatst. Red. Van de Redactie. De Redactie acht zich niet verantwoordelijk voor de meenino-en van H. H. medewerkers. Inzendingen moeten duidelijk en slechts op eene zijde van het papier geschreven zijn, Machineschrift heeft de voorkeur. Hoe korter het stuk, hoe grooter de kans op spoedige plaatsino- Van alle binnengekomen stukken wordt dadelijk kennis gegeven, afge wezen stukken worden alleen teruggezonden, indien postzegels voor dit doel zijn bijgevoegd. Bijdragen kunnen als „Document" met de post worden verzonden. Het meest gewild zijn: Militaire Vraagstukken van den Dag.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 216