Het Indisch Militair Tijdschrift in de Pers, Open Brief aan anonymus Tommy Atkins. Medewerker van de N. Soerabaja Courant. In de N. Soerabaja Courant van 4 Augustus j.l. komt een arti kel x) voor van uwe hand, dat ik met de meeste belangstelling heb gelezen en hoe vreemd het ook klinken moge, met veel in stemming, wat betreft een aantal punten, die daarin behandeld zijD. We zullen de persoonlijke waardemetingen van den tegen- woordigen redacteur en van enkele inzenders buiten bespreking laten, het oordeel hierover blijve aan de lezers van het Tijd schrift, doch voor een oogenblik stilstaan bij de eischen die U stelt aan ons Maandblad, de reden die U opgeeft, waarom onder de tot nu toe gevolgde wijze van leiding, daaraan niet kan wor den voldaan, om dan het geneesmiddel met een enkel woord te bespreken. Laat ik beginnen met te zeggen, dat toen in December van het vorige jaar de Redactiewisseling ter sprake kwam, het voor mij een ernstig punt van overweging heeft uitgemaakt of ik de leiding op me zou nemen. Er zijn heel wat besprekingen aan vooraf gegaan, vooral omdat ik niets liever wilde dan dat ons eenig orgaan werd wat het m. i. behoorde te zijn: een vak tijdschrift van de officieren van het Ned. Ind. Leger. Er is in allen ernst gezocht naar een burger-redacteur, maar het eind is geweest, dat ik de taak op mij heb genomen, in de hoop door een woord van opwekking aan de kameraden deze tot een meer krachtige medewerking te kunnen krijgen, omdat, wilde het tijdschrift dan ook werkelijk een orgaan worden, aan allen op tijd het woord moest en zou kunnen worden verleend. We hebben toen in het inleidende woord vooral gevraagd om behandeling van de onderwerpen van den dag, we hebben de I) Als bijlage hierachter opgenomen voor hen, die bewust art.kei niet lazen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 266