LEGERVRAAGSTUKKEN IN DE PERS. Uniformwijzigingen. In de Indische pers deed een van de Java-Bode afkomstig bericht de ronde, omtrent eenige uniformwijzigingen, welke ter goedkeuring door H. M. de Koningin naar Nederland zouden zijn gezonden. In hoofdzaak kwam de inhoud van dat bericht op het volgende neer: le. In groote tenue komen de gouden borsttressen te vervallen en worden zij vervangen door halssnoeren. De subalterne officieren dragen bij de blauwe attila voortaan steeds gouden schouderpassanten; evenzoo de onderluitenants en adjudant-onder officieren, ook in kleine tenue dus. De militairen beneden den rang van adjudant-onderofficier dragen nimmer halssnoeren. De gouden schouderpassanten (de linker) voorzien van een kneveltje. 2e. De uiteinden van de kragen voortaan recht tegen elkaar en ter maximum hoogte van 5 c.M. Van de officiers-attila's verdwijnen de drie rijen metalen knoopen; zij worden vervangen door drie rijen gewerkte knoopen van zwart kemelsgaren. De achterzakken en de versiering op rug- en zijpanden vervallen en worden vervangen door een dito versiering van fijn zwart kemelsgaren. Desverkiezende twee knoopen in de taille voor het ophouden van de sjerp. De militairen beneden den rang van adjudant-onderofficier behouden de metalen knoopen. 3e. De attila der mindere militairen wordt eenvoudiger en netter, nl. een recht opstaande kraag van 3 a 3.0 cM. hoogte; de gulpsluiting wordt vervangen door zwarte vaste tressen met drie rijen knoopen en op den rug plat, zwart wollen treswerk. In groote tenue worden daarbij gedragen gekleurde schouderpassantenin kleine tenue geen schouderpassanfen. 4e. De giherne der cavalerie- en artillerie-officieren komt te vervallen. 5e. De sterren op de mouwen der generaals komen te vervallen. 6e. Onderluitenants en adjudant-onderofficieren zullen voortaan ook de overjas mogen dragen, die voor officieren gebruikelijk is. Bij die overjas zal dan ook altijd een losse mantel mogen gedragen worden, zoo als in Nederland reeds lang in gebruik. 7e. De kapotjassen der mindere militairen worden afgeschaft en ver vangen door losse mantels van donkerblauw serge, zooals indertijd door- de wielrijders hier ter stede beproefd. 8e. Alles, wat aan officieren intendanten goud (geel) of zilver (wit) was, wordt vervangen door zilver (wit) of goud (geel). I. M. T. 1908

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 317