VAN ALLES WAT. Wat in Zwitserland een Compagnies-commandant al 200 met zijn Compagnie beoefent in 4 «ren tijds. Orders voor de compagnie voor 14 Augustus. 5.30 Reveille. 5.45 Ontbijt. 6.Ziekenrapport. Jj compagnie aangetreden in marsch-colonne, hoofd der colonne tenue: werktenue niet pet, compleete uitrusting, een bos hout, thee en suiker per groep bij één man. Munitietwee houders per man, te verstrekken één per man en de rest bij een man van de groep. 7 11 Compagnieschool. 11 11.30 Theorie. 12.Soepeten. Per sectie een der oudste menschen als ordonnans in het kantonnement. De tactische oefening duurt dus 4 uren. Oefeningsterrein Doel: Compagnie en sectie in de hand van de aanvoerders brengen. Aldus de grondbeginselen vastgesteld zijnde van de oefening die de C. Ct. zich voorstelt te houden, stelt hij zijn programma vast en neemt de voorbereidende maatregelen. Order voor den sergeant-majoor den 13 Augustus 's avonds. Gij bevindt u morgen 6.45 v. m. temet 4 roode en 4 wit- roode vlag gen en 40 houders. Den 14 Augustus 6.45 v.m. instructies aan den sergeant-majoor betreffende de oefening voor de compagnie. De instructies blijken uit, het programma. ie Oefening. Doel: Vuurleiding en vuur discipline. De vijand bezet met infanterie, door vlaggen gemarkeerd, den boschrand ten zuiden van Onze compagnie is midden-compagnie van een ander bataljon, dat de vijandelijke infanterie aanvalt. Ontwikkeling der compagnie, opening van het vuur, vuurleiding en aanvallende beweging. De aanval wordt niet tot aan het bosch voort gezet. 2e Oefening. Doel: Dekking van een terugtocht en terugtocht der compagnie tot.... 3e Oefening. Doel: In staat van verdediging brengen van den boschrand Zuid van. Verzamelen der compagnie. Gesloten oefening (drill) en bespreking van vorenstaande oefeningen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 415