1067 Daardoor zou reeds het zetten van een duidelijke handteekening be vorderd worden en naar men zien zal in het belang der samenleving. Wij herinneren ons eene circulaire, waarin ook in ons Leger op het stellen eener duidelijke handteekening werd aangedrongen. Die circu laire was geteekend met eene onleesbare handteekening. En het resultaat? Vraag dat maar eens op de militaire bureau 's en ge zult hooren wat een last en moeite zonder noodzmk veroorzaakt worden. Militaire Assauts. Wij waren tegenwoordig bij het j.l. te Weltevreden gegeven Militaire Assaut De uitvoering was goed, de oefeningen zoowel aan werktuigen als met de wapens werden correct uitgevoerd, kortom de uitvoerders verdienen alle hulde, maar wij vinden in 't algemeen die vertooningen voor een matig (geïnviteerd) publiek met al zijne kosten en lange voorbereiding uit den tijd en zouden liever ter gelegenheid van de verjaardag van H. M. do Koningin een groot militair sportfeest zien, in de open lucht en toegankelijk voor een ieder, die belang stelt in het Leger en zijne ver richtingen. De korpsen vaardigen jaarlijks eenige hunner beste krachten op het gebied van loopen, schermen, gymnastiek, paardrijden, voltigeereu, voet ballen, schieten, enz af en het Gouvernement komt in de kosten tegemoet. Wie onzer lezers werkt dit plan eens uit? In Holland en ook elders zijn zulke militaire sportfeesten reeds lang aan de orde en al wordt er niet zulk eene uitbreiding aan gegeven als aan de „Military Tournaments" in Londen, er is wel wat in dien geest in elkaar te zetten, dat een beteren kijk geeft op de krachten, die in het Leger zitten, dan de tooneelmatige Militaire assaut's. Garnizoens-Manoeuvres. De dagen zijn lang, de zon schittert aan den hemel, de vogels zingen in hot rijpe koren: Voorwaarts! Voor ons een escadron ter verkenning, een batterij tusschen de colonne in, die zich vroolijk voortbeweegt in het gouden stof van den landweg, onder de vroolijke stralen van een stijgende zomerzon. Men verwacht een vreugdevollen manoeuvredag Daar ginds achter die terreinplooi nestelt zich de vijand om ons te weerstaanwe moeten hem aangrijpen, terugdrijven. Dat zal een genoegen geven. En dan, het is het eerste uitrukken onzer jonge soldaten, zij zullen nu het ge leerde in praetijk brengen vlug ontwikkelen, verstandig voorwaartsrukken en listig omtrekken van den vijand. Eindelijk gaan dan de drie wapen soorten hand aan band, met slechts een gedachte: vechten en overwinnen. Voorwaarts! De lichtgolvende vlakte strekt zich voor ons uit, hier en daar nog een fabriek, wier schoorsteen zich slank opwaarts richt naar den hel deren hemel, maar spoedig laten we ook die achter ons; de huizen ver dwijnen in het verschiet, de weg gezoomd met schaduwrijke boomen ver breedt zich tusschen de lachende volden en weiden. Reeds zijn we verre van kazerne en stad, de longen verwijden zich bij het inademen der zuivere zomerlucht.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 423