1075 spreiden, wijl daarin springende projectielen door de massa's opgeworpen stof (losse grond) de opstelling te spoedig verraden. Aanbevolen wordt zich op 't gevechtsveld op verschillende punten in te schieten ten einde bij voorkomende gevallen in eens de heele vuur kracht te kunnen aanwenden. De aanvaller zal die voorbereiding wel in het hoofdstuk vrome wensc'nen kunnen opnemen. Niet nieuw en evenmin eigenaardig, doch goed om nog eens te hooren is de waarheid dat te velde verkenning, voorbereiding, enz. zooveel lang zamer verloopt dan op het oefeningsterrein. Dat tijd volstrekt noodig is en beschikbaar gesteld moet worden om een opdracht naar behooren te kunnen uitvoeren. Vooral geldt dit voor gedekt op te stellen batterijen. Bij de oefeningen werd meermalen de ligging van batterij-stellingen afgeleid uit de eenige, maar veelal voldoende aanwijzing, die onvoor zichtig zich bewegende ruiters en voetgangers bij de verkenning gaven. Vermeld wordt nog dat de bekende generaal Mischtschenko in den Rus Jap. oorlog bij optreden van de zelfstandige cavalerie onder zijne bevelen meermalen optrad als technisch en tactisch aanvoerder (waarne ming, vuurleiding enz.) v/d aan zijn cavaleriekorps toegevoegde batterijen. Wel wat vreemd en onwaarschijnlijk. Rusland. Tractementsverbetering: van Officieren. Bij het Ministerie van Oorlog is het haar door den Tsaar bij besluit van 19 December 1907 opgedragen wetsontwerp betreffende de tractements- verbetering der officieren en militaire ambtenaren uitgewerkt en aan den Ministerraad voorgelegd. De tractementsverbetering bestaat uit: lste. Toelagen op de tractementen voor de officieren tot en met de niet zelfstandige hoofdofficieren. Zij worden toegekend aan de officieren der staven en zulke die in actieven dienst zijn. De ambtenaren van de overeenkomstige rangen en de militaire geestelijken, zoover zij behooren tot de staven of troepen zullen eveneens deze toelagen verkrijgen. Over het bedrag der toelagen is nog niets bekend. 2de. Verhoosing der tot nu toe zeer kleine toelagen gedurende het verblijf in kampen, bij manoeuvres en op dienstreizen. 3de. Het verleenen van middelen om o.a. revolver, sabel, kijker, compas en do noodige dienstvoorschriften aan te koopen. éde. Het geven van een voorschot aan de van de militaire inrichtingen komende jonge officieren tot aanschaffing van het hoogst noodige voor woninginrichting. 5de. Periodieke tractementsverhoogingen om de drie jaar, van 150 roebel voor de hoofdofficieren, 100 roebels voor de kapiteins en luitenants; toelagen voor bereden officieren voor hoefbeslag, paardenarts, aankoop van nieuwe paarden en onderhoud van de uitrusting. Deze verbeteringen brengen een kosten met zich van 22.704.578 roebel. (Mil. Wochenblatt No. 71).

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 431