1077 Frankrijk. Uitwerking; van G. K. T. Een Fransck infanterieofficier beweert bij de gevechten in Marokko zeer belangwekkende opmerkingen gemaakt te hebben. Volgens hem zou zijn vastgesteld, dat van de 100 man, die op afstanden beneden 2500 M. door granaatkartetskogels uit het 7.5 cM. kanon getroffen werden, 10 op de plaats dood bleven, 20 zoo zwaar gewond werden, dat ze zich niet meer konden bewegen, 70 echter zich vrij willig aan bet gevecht onttrokken en gedeeltelijk, trots 1 a 2 wonden spoedig weer intact waren. Van de 100, op afstanden tot 1200 M. door geweerkogels getroffen vijanden, zouden er echter 60 dood of gewond op het slagveld zijn gebleven. (Schiceizerische Mil. Matter No. 5). Frankrijk. Gewapende Automobielen. Een commissie van het Ministerie van Oorlog hield bij Vincennes proeven met twee automobielen, die bewapend waren met machinegeweren. De proeven leverden bevredigende resultaten op en de door het Ministerie van Oorlog bestelde auto's werden aangenomen. (Mil. Wochenblalt No. 78). Frankrijk. Vorming; van Stafoffieren. Niettegenstaande de vele betrekkelijke aanschrijvingen en de organi satie van de zoogenaamde administratieve officieren bij den generalen staf, is het nog niet gelukt de eigenlijke stafofficieren van het aan hunne bestemming geheel vreemde bureauwerk te verlossen. Behalve in de moeilijk te ontberen routine is de oorzaak ook gelegen in de wijze waarop de administratieve officieren benut worden; bijna overal toch treft men deze aan in denzelfden dienst met de stafofficieren samengevoegd, waardoor wel de geregelde gang van zaken, zelfs bij ontstentenis van een van beiden, verzekerd is, maar zeer ten nadeele van de geestelijke ontwikkeling der stafofficieren, die meerdere uren bezig zijn met de samenstelling of het nazien van stukken waarvan het nut meermalen twijfelachtig is. Geen wonder dan ook, dat de staf officier, die 7 tot 8 uur aan zulk geestdoodend werk besteed heeft, niet veel lust meer heeft in werk of paardrijden; de op de krijgsschool ver kregen kennis is alles wat hem in geval van nood ten dienste staat, maar dat is in verband met den gestadigen vooruitgang op elk gebied voor een stafofficier niet voldoende. Streffl. mil. Zeits 19085.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 433