1270 - Frankrijk. Bestemming van Auto's voor Oorlogsdoeleinden. De beteekenis van automobielen in tijd van oorlog erkennende, heb ben in laatste jaren alle militaire staten hunne mobilisatie wetten door be palingen omtrent requisitie van auto's aangevuld. Zoo is nu ook in Frank rijk een wet uitgewerkt om de behoefte aan auto's in tijd van oorlog te verzekeren. De militaire macht heeft het recht om zich door requisitie de voor den dienst bij het leger noodige automobielen te verschaffen. Elk jaar tusschen 1 en 16 Januari heeft in elke gemeente op grond van de ver plichte aangifte door de eigenaars, de telling der bedoelde voertuigen plaats. De tellingslijsten moeten behalve den raam van den eigenaar ook den naam van den chauffeur bevatten, voor het geval deze dienst plichtig is. Tusschen 16 Januari en 1 Maart en van 15 April tot 15 Juni worden in elk Departement de auto's door eene gemengde commissie, waarin een officier als voorzitter zitting heeft, gekeurd en geclassificeerd. Van het gebruik voor den dienst in tijd van oorlog zijn vrijgesteld: de automobielen toebehoorende aan het hoofd van den staat, die welke door functionarissen van ambtswege worden gehouden, die van den postdieost en die welke onontbeerlijk zijn voor de uitoefening van het bedrijf. Ten slotte wordt in elke gemeente na afloop van de keuring de volgorde, waarin de auto's in geval van mobilisatie beschikbaar moeten worden gesteld, door het lot bepaald. Op grond van de door de keuring vastgestelde gegevens bepaalt het Ministerie van Oorlog het aantal en soort van de :er be schikking te stellen automobielen. De schadevergoeding voor de gere- quireerde voertuigen regelt zich naar de soort en den ouderdom en is in drie atdeelingen verdeeld. De eigenaar van een auto, die haar in tijd van oorlog, zonder behoorlijke reden, niet ter beschikking stelt, wordt gerechtelijk vervolgd en in geval van veroordeeling tot betaling eener geldboete verwezen van de helft van den aanschaffingsprijs van de auto. Na afloop van de mobiliseering kan de eigenaar, indien hij de verkre gen schadevergoeding in zijn geheel terugbetaalt, zijn auto terugkrijgen maar hieruit mogen voor den staat geen uitgaven voortvloeien. {Jahrbücher Deutsche Armee und Marine No. 441). Frankrijk. Wedstrijd voor Honden ten behoeve van den Geneesk. Dienst. Een bij Nancy gehouden wedstrijd voor honden ten behoeve van den Geneeskundigen Dienst bestond uit het opsporen van gewonden in een met licht bosch begroeid terreingedeelte op een afstand van ongeveer 1Ü0 M., in dezelfde verrichting in doorsneden terrein op een afstand van 100 tot 150 M. en een op een afstand van 400 M. Daarbij werd tevens aan den luitenant Puisais een gouden medaille toegekend voor de bijzonder goede diensten, die een door hem uitgevonden klein ambulaneevoertuig (voitu- rette-ambulance) presteerde. Training; der Infanterie. Het gebrek aan eenheid in de voorschriften omtrent de training der infanterie en het gewennen aan het marcheeren met volledige bepakking

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 630