1272 ren worde aangemoedigd, om aldus aan ons nationaal leger het noodige aantal manschappen te leveren, waaraan het behoefte heeft. De instelling en de organisatie van den militairen dienst in Algiers, zullen het onderwerp uitmaken van een bijzondere wet. Geen inboorling zal eenige openbare of bestuursfunctie in Algiers kunnen bekleeden, indien hij niet gedurende twee jaren dienst heeft gedaan bij het Fransche leger. De Mohamedaansche inboorlingen van Algiers zullen zich aan de be palingen van de wet van 1905 kunnen onderwerpen, in ruil waarvoor de volgende voorrechten worden toegekend: vrijstelling van de bepalingen op het inboorlingschap; voorkeur bij toelating tot openbare betrekkingen boven de andere Mohamedaansche onderdanen. Locomotief Engeland. Uniform verandering-. „In officierskringen is de tegenwoordige uniform niet gezien en de wensch om haar te zien veranderd is algemeen" schrijft de Army and Navy Gazette no 2534. Voortdurende veranderingen der uniform op aan sporen van onbekende grootheden zijn op zichzelf al onaangenaam voor de officieren, maar deze ergernis wordt grooter, wanneer het blijkt dat de uniform, die uit een zuinigheidsoogpunt is ingevoerd, nog duurder is als de vroegere en veel minder is voor het oog. Het afschaffen der gouden tressen geschiedde wegens de goedkoopte daarvoor werden ech ter lakensche tressen ingevoerd, die bij de minste stof, regen of modder onherroepelijk verloren zijn, terwijl gouden tressen en vangsnoeren schoon gemaakt kunnen worden en langen tijd goed blijven. Lakensche tressen zijn door haren korten tijd van bruikbaarheid veel duurder dan de gouden onderscheidingstoekens. Zulks geldt ook voor de korte jas der Cavalerie met de zijden kraag, die telkens vernieuwd moet worden. Zeer is elke uniform blootgesteld aan bederven bij slecht weer, van geen enkele geldt zulks echter in zoo hooge mate als de tegenwoordige Engelsehe. Wanneer de ingevoerde uniformen gekleeder waren geweest dan de oude, dan hadden de officieren de meerdere kosten in den koop toe genomen, maar nu juist het tegendeel het geval is, is de algemeene wensch voor verandering slechts natuurlijk. Een ding moet vanzelf hierbij worden geëischt, d.i. dat zij naar vaste grondbeginselen worde vastgesteld en niet aan het goedvinden van den kleermaker zulk een groote vrijheid worde gelaten als in den laatsten tijd gebeurt, tot schade van de beurs van den officier. (Mil. Wochenblatt No. 107). Engeland. De khaki-uniform. De khaki-uniform wordt van' jaar tot jaar bij het volk minder gezien, zegt de „United Service Gazette No 3937" en wanneer niet spoedig stap pen gedaan worden ze in aanzien te herstellen, of een nieuwe uniform in te voeren, dan is voor de recruteering van het leger het ergste te vree-

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 632