1273 zen. Het vraagstuk van de nieuwe kleeding der troepen heeft ook reeds lang de ernstige bestudeering der militaire autoriteiten uitgemaaktmen is echter, tot nu toe, alhoewel de bestaande gebreken algemeen erkend worden, nog niet tot een beslissing gekomen. Ontegenzeggelijk is khaki in zandstreken of rotsachtig terrein, zooals in Indië of Egypte, met be trekking tot de onzichtbaarheid, bijna de ideale kleur, terwijl voor de gematigde zone zich een groenachtige kleur beter zou eigenen. Zulk een kleur is ook voor de vechtuniform van het Duitsche leger aangenomen en heeft zulke bevredigende resultaten opgeleverd, dat den Engelschen mili tairen attaché opgedragen is hierover een bijzonder verslag in te dienen. Voor eenigen tijd geleden beval Lord Roberts de invoering van een grauw-blauwe uniform aan, waarvan verschillende schakeenngen in het Kamp te Aldershot beproefd werden. Deze pogingen zijn weder opgegeven. Zoo men zegt zullen nu proeven met uniformen van grauw-groene kleur in de meest verschillende schakeeringen genomen worden en zoo ver worden uitgestrekt, tot een voor de vechtjas meest passende kleur ver kregen is. In ieder geval is het boog tijd het khaki weer af te schaffen. (Mil. Wochenblatt No. 85). Engeland. De Lans. Op een vraag in het Parlement, of het in de bedoeling ligt, bij de met de lans bewapende cavalerieregimenten, deze ook voortaan in de werkelijkheid te doen gebruiken, antwoordde de Minister van Oorlog Hal- dane, dat de instructies vervat in de Legerorder van Maart 1903 nog van kracht blijven. Deze schrijft echter voor, dat de lans slechts bij eskortendienst, bij parades en dergelijke militaire ceremoniën behoort medegevoerd te worden, daarentegen bij wachtdienst, te velde, bij ma noeuvres en dergelijke actieve dienstverrichtingen thuis wordt gelaten. ^Van daar, dat de bemoeiingen van een groot deel der cavalerieofficieren die de wederinvoering van de lans als dienstwapen ten doel hebben, tot nu toe zonder gevolg zijn gebleven. Niettegenstaande dit echter gelooft de rArmy and Navy Gazette no 2527," dat het beoogde doel binnen afzienbaren tijd bereikt zal worden, zij het dan ook dat de in te voeren lans wel een anderen vorm zal krijgen. Er hebben namelijk, zooals dat tijdschrift mededeelt, proeven plaats gehad met een korte, beter in even wicht zijnde lanssoort, over welke uitkomsten natuurlijk niets bekend gemaakt mag worden. (Mil. Wochenblatt No. 87). Engeland. De „Special Reserve of Officers". Yolgens een pas verschenen Legerorder zal eene bijzondere legerre serve van officieren gevormd worden, waarvoor de volgende bepalingen gelden Aangesteld kunnen worden 1ste officieren, die op of na 23 December 1907 bij de militie gediend hebben, evenals 2de. die personen welke zich volgens de door den Legerraad uit te geven voorschriften, hiertoe eigenen. De bij de „Special Reserve" aangestelde officieren worden óf bij be.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 633