1274 paalde troependeelen ingedeeld, of op een afzonderlijke lijst geplaatst. De onder 1ste genoemde officieren behouden hun dienstgraad en eventueel en titulairen rang. Alle officieren zijn volgens de door den Legerraad uit te geven bepalingen verplicht deel te nemen aan oefeningen te bestem der plaatsezij kunnen echter niet gedwongen worden tot dienstverrich tingen buiten de grenzen van het Yereenigde Koninkrijk, tenzij in geval van oorlog. Ieder officier der Special Reserve" verbindt zich voor één jaar (offi cieren van het Geniekorps voor 3 jaar) gerekend van af het einde van den proeftijd. Spreekt hij niet minstens één maand voor het einde van het dienstjaar den wensch uit, ontslagen te worden, dan rekent hij voor een volgend jaar verbonden enz. tot het bereiken van zijn 35ste jaar (officieren van gezondheid en paardenartsen tot hun 40ste jaar), na welk tijdstip het ontslag uit den dienst steeds kan volgen als het vaderland niet in gevaar is. He reserve-officieren kunnen tot en met den rang van luitenant-kolonel bekleeden. Officieren, die na minstens 15 jaar dienst ontslag nemen, kunnen met goedvinden van den Legerraad hun rang behouden en de vergunning verkrijgen de uniform van het regiment of' troependeel te blijven dragen. Len kapitein kan na verloop van een bepaalden tijd den titulairen rang van majoor verleend worden. Tweede luitenants der „Special Reserve" kunnen volgens de door den Legerraad uit te geven voorschrifte i overgaan bij de Cavalerie, Infan terie of Trein, llij invallen in tijd van oorlog of in andere gevallen van nood kunnen officieren van de „Special Reserve", volgens de door den Legerraad te verstrekken voorschriften, bij actieve troependeelen overgeplaatst worden en in de actieve lijst opklimmen, voorzoover zij als subaltern officier het 25ste en bij hoogeren dienstgraad het 40ste levensjaar niet overschreden hebben. Met uitzondering van de officieren van gezondheid en de paarden artsen, bereiken de subalterne officieren der „Special Reserve" de ouder- domsgrens met het 45ste, majoors met het 48ste, en de luitenant-kolo nels met het 55ste levensjaar en moeten dan den dienst verlaten. Voor officieren van gezondheid en paardenartsen van alle rangen is het 55ste levensjaar de ouderdomsgrens. Mil. Wochenblatt No 84.) Engeland. Reserve-Pleegzusters. Het Ministerie van Oorlog heeft de bepalingen bekend gemaakt betrek king hebbende op de toelating als reserve-pleegzuster bij het leger. De ze reserve bestaat uit bejaarde dames, zusters en verpleegsters, die zijn gesteld onder de Army JSTursing Board en waarvan de Koningin presi dente is. De reserve-pleegzusters moeten zich verhinden in het vader land zoowel als daar buiten, wanneer zulks gevorderd wordt, diensten te verrichten en krijgen gedurende den tijd dat zij dienst doen een be paald inkomen. Na afloop van hunnen dienst bij het leger krijgen zij, wier werkzaamheden bijzonder de tevredenheid hebben weggedragen, nog een bijzondere vergoeding. (Mil. Wochenblatt No 93).

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 634