1277 Japan. Eert Uwe Dooden. Ten einde de in den Russisch Japansclien oorlog gevallen Russische krijgers te eeren, heeft men van Japansche zijde in Shui-Shui-Ying (Japansch Suishui, de plaats waar Stössel en Nogi voor het eerst over de overgave van Port Arthur onderhandelden) een steenen gedenkteeken opgericht en daar de op verschillende plaatsen gevonden overblijfselen van ongeveer 20000 Russische soldaten bijgezet. De onthulling van het gedenkteeken werd bijgewoond door generaal Nogi als vertegenwoordiger van het Japansche leger, de chef van het- Siberische Legerkorps, de opperbevel hebber van Wladiwostok, zoomede door 7 andere Russische generalestaf- officieren. (Mil. Wochenblatt No. 86). Japan. De Militaire Academie. Den 7den Mei van dit jaar had op de Militaire Academie te Tokyo voor de 20ste maal het afscheidsfeest der leerlingen plaats. 272 leerlin gen verlieten de inrichting, waarvan 205 voor de infanterie, 12 voor de cavalerie, 16 voor de pionier-bataljons, 28 voor de veld-artillerie en 11 voor de vesting-artillerie. Bovendien voltooiden 78 Chineezen aan de inrichting hunne studiën. Verder werd de school bezocht door de prinsen Asaka, Higashi-kuni (beiden bestemd voor de infanterie) en Kitaghirakawa (artillerie), welke allen ingedeeld werden bij de Garde- Regimenten. De Keizer woonde in persoon het afscheidsfeest bij. Een der leerlingen, die met „uitstekend" geslaagd was, hield voor den Keizer eene voordracht over het onderwerp: „Het aanvallend gevecht bij nacht". Als voornaamste punten voor welslagen werden genoemd: 1ste: De bekendheid met het terrein; 2de: Een rustig voorwaarts gaan en een goed onderhouden van het verband en de goede richting en 3de: Plot seling optreden tegen den vijand. Het Chineesche Ministerie van Oorlog laat 300 leerlingen de Japan sche Militaire Academie bezoeken, waarvan er kortelings, zooals boven gemeld, 78 die inrichting verlaten hebben. De laatsten zullen zich di rect naar China begeven en aldaar, na het afleggen van eene proef, dadelijk tot luitenant worden benoemd. (Mil. Wochenblatt No. 88). Japan. Beri-beri. Legeruitbreiding;. In Japan komt tegenwoordig nog veel beri-beri voor. In het bijzonder in den laatsten oorlog tegen Rusland hebben veel soldaten van deze ziekte te lijden gehad. Ter bestrijding dezer ziekte is kort geleden in Tokyo een geneeskundige vereeniging tegen de beri-beri opgericht. Voorzitter hiervan is de chef over den geneeskundigeu dienst, terwijl de Minister van Oorlog het oppertoezicht heeft. Het ledental bedraagt voorloopig slechts 20, doch zal zich wel spoedig uitbreiden. Kort geleden werd het Japansche leger uitgebreid met de Infanterie-

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 637