1279 Vereenigde Staten. Bevordering; der Werving;, De regeering heeft bepaald, dat gedurende het loopende begrootings- jaar (1 Juli 1908 30 Juni 1909) over 25000 dollar meer kan worden be schikt voor advertentiën in de dagbladen, ten doel hebbende de werving van recruten aan te moedigen; daarentegen werden de uitgaven voor dergelijke advertentiën in de maandbladen ingetrokken, aangezion deze minder het beoogde doel bereiken. (Mil. Wochenblatt No. 89). Vereenigde Staten. Groote Oefeningen in den Seindienst. Eerlang zullen oefeningen op groote schaal plaats hebben voor de officieren van de seinbrigade. Volgens het manoeuvreplan zullen twee partijen in een uitgestrekte vlakke landstreek een oorlogstoestand na bootsen waarbij zich gevallen zullen voordoen als in den veldtocht in Mandchoerije. Tot het overbrengen van berichten omtrent de bewegin gen en do opstelling der troepen, worden de noodige seinafdeeliugen met hunne instrumenten ter beschikking gesteld. De kosten van dergelijke oefeningen zijn met het oog op hun belang slechts gering. Naar de Army and Navy Gezette No. 2342 meedeelt zal volgens het opgemaakt plan een blauwe partij van den Mississippi uit zich naar het Oosten bewegen, waarvan de linker vleugel aangeleund is aan de groote meren, terwijl de rechtervleugel zich tot aan den Ohio uitstrekt. Een bruine partij wacht den aanval af in stollingen langs het Alleghani-gebergte. Bij de oefeningen zullen niet alleeD alle tot de seinbrigade behoorende sein- en verkenningsmiddelen gebruikt worden, maar er zullen ook proeven ge nomen worden met nieuwe uitvindingen en constructies teneinde hare bruikbaarheid na te gaan. {Mil. Wochenblatt No. 95). Rusland. Het gebruik van Zandzakken als Dekkingsmiddel bij den Aanval. In Rusland worden nog altijd proeven genomen met het gebruik van zandzakken als dekkingsmiddel en schijnt het gebruik daarvan ook voorgeschreven te zullen worden in het nieuwe exercitiereglement der infanterie en het velddienstvoorschrift. Wat betreft het gebruik ervan in het gevecht en wel in het bizonder bij den aanval, wordt als resultaat der genomen proeven het volgende medegedeeld. In doorsneden terrein zal men ongetwijfeld van het meevoeren van zandzakken moeten afzien, doch in open terrein zal het gebruik ervan van onschatbare waarde zijn. Loopgraven en tirailleurputten maakt de man niet gaarne in liggende houding, omdat het graven alsdan zeer moeilijk is. Het lijkt hem doelmatiger te schieten, dan zich met moeite in te graven en daarbij elk oogenblik te kunnen verwachten eensproig voorwaarts te moeten maken. De verwachting dat de volgende afdeelingen de ingravingen zouden benutten en verbeteren, bleef, zooals de ervaring in den laatsten oorlog leerde, een vrome wensch. Die afdeelingen toch X. M. T. 1908. 82

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 639