1281 mechanisme, het u'twerpen van de patroonhuls, het inbrengen van een nieuwe patroon, het sluiten van het mechanisme en het spannen van den haan. Nie'tegenstaande al het voorgaande is de inrichting van het geweer betrekkelijk eenvoudig en de vuursnelheid zeer groot. Zooals de proeven uitwezen, was het bij juist richten mogelijk in sec. zes schoten af te geven. Mil. Wochenblatt No 113. Roemenie. Wedstrijd in het Marcheeren bij het Spoorweg-Bataljon. Het in Boecharest in garnizoen liggende Spoorweg-Bataljon hield gelurende den terugmarsch van het schietkamp te Mihai-Bravul naar het garnizoen op den laten Juni van dit jaar een wedstrijd voor manschappen in het marcheeren. De wedstrijd bestond uit twee marschen, de eene met volledige velduitrusting, de andere met het geweer maar zonder bepakking. Aan beide marschen werd deelgenomen door acht uitgezochte manschappen van elke compagnie, die een 8.5 K.M langen straatweg hadden af te leggen. Marschtempo naar keuze. De drie prijswinnaars (in volle uitrusting) legden den afstand af in 55 min., de overige deelnemers deden er van 57 tot 60 minuten over. De gunstigste uitkomsten werden verkregen door afwisselend looppas en versnelde pas. (Mil. Wochenblatt No. 98). Bulgarije. Nieuwe Bewapening:. De in 1906 bij Schneider in Le Creuzot bestelde 84 veldbatterijen snelvuurgeschut en 9 door Krupp geleverde bergbatterijen zijn thans geheel gereed en door de troepen in gebruik genomen. De in het voorjaar toegestane buitengewone 82 millioen francs, worden voor het grootste deel gebruikt voor het aanschaffen van nieuw geschut en munitie. Het Ministerie van Oorlog heeft tengevolge daarvan bij Schneider in Le Creuzot opdracht gegeven voor negen bergbatterijen van 4 stukken en 444 projectielen per vuurmond, negen 10.5 cM houwitserbatterijen van 4 stukken en 500 projectielen per vuurmond, 7200 projectielen voor de 24 in 1901 in dienst gestelde 15 cM. houwitsers, 6000 projectielen voor de 30 in 1882 door Krupp geleverde 12 cM. veldhouwitsers en 117000 shrapnells voor het snelvuur-veldgeschut. Bovendien zijn nog 36 machinegeweren in Duitschland en 114 in Rusland besteld. Al het hiervoren genoemde geschut en munitie moeten einde 1909 geheel zijn afgeleverd. Uit het toegestane buitengewone crediet werd ook nog 1 5 mill, francs besteed voor de aanschaffing van 200000 tenten en 2 5 mill, fr. voor hospitaal- en pioniermaterialen. (Mil. Wochenblatt No. 102).

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 641