1285 „Het gebruik der graafwerktuigen zal zich bij den aanval meestal bepeiken tot het maken van gezichtsdekkingen, die het spoedigst ver kregen worden door toepassing van hetgeen fig. 88 te zien geeft." Op deze stelling is heel wat af te dingen. Het is bekend, dat de Japanners voor dat doel korenschoven, bossen struikgewas e. d. bezigden. Men moge een voorstander zijn van het gebruik van graafwerktuigen bij den aanval of niet, het is een onloochenbaar feit, dat men zich in gravend, dit alleen doet omdat het vuur zoo geweldig is, dat van voor waarts gaan geen sprake meer is en men de gewonnen positie niet wil prijsgeven. Daarom wordt dekking gezocht in den grond tegen de vuur- uitwerking. Intusschen is het een verblijdend teeken, dat het in onbruik geraakte pionierwerk hiermede weer een nieuw tijdperk van erkenning belooft in te treden en wachten we met spanning af, wat hieruit zal worden. Nieuwe Veldkleeding. Bij het 10de Bataljon Int. worden vergelijkende proeven genomen met eenige kleuren voor veldkleeding. Yorgissen we ons niet, dan wer den in 1904 reeds verschillende kleuren op hunne zichtbaarheid onder zocht. Nu wordt de blauwe veldkleeding vergeleken met lichte en donkere khaki en een soort mosgroen. Beenbekleeding, hoofddeksel en onderscheidingsteekenen krijgen tevens een beurt. Ouder de officiëele commissieleden misten we een ervaren kleermaker. Logies voor Doortrekkende Militairen. In de drankvrije cantine te Weltevreden zijn een achttal kamertjes ingericht voor nachtverblijf. Onderofficieren en mindere militairen met verlof hier aanwezig, kunnen voor een klein bedrag daar logeeren en zelfs voeding krijgen, waarvoor met den cantinehouder een overeenkomst is aangegaan. Hoewel Batavia gastvrije gelegenheid genoeg heeft, zal deze tijding voor velen, die eenvoudig en goed wenschen te logeeren, tegen een uiterst laag tarief, een hoogst welkome zijn.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 645