1314 nen -wij thans eene, voor belanghebbenden waarschijnlijk zeer welko me mededeeling doen, n.l. dat, op last van den legercommandant, een brief aan de regeering is geschreven, waarin met klem wo dt verzocht den termijn voor het afdragen der oud-model witte uniform te verlengen tot don lsten Januari 1912. Van de Redactie. De Redactie acht zich niet verantwoordelijk voor de meeningen van II. H. medewerkers. Inzendingen moeten duidelijk en slechts op eene zijde van het papier geschreven zijn. Machineschrift heeft de voorkeur. Hoe korter het stuk, hoe grooter de kans op spoedige plaatsing. Yan alle binnengekomen stukken wordt dadelijk kennis gegeven, afgewezen stukken worden alleen teruggezonden, indien postzegels voor dit doel zijn bijgevoegd. Bijdragen kunnen als Document" met de post worden verzonden. Het meest gewild zijn: Militaire Vraagstukken van den Dag Krijgsgeschiedkundige bijdragen. Onderwerpen op het gebied van Strategie, Tactiek, Oefening en Op leiding, Legerverzorging en Legerverpleging enz. De Redactie beveelt H. H. Inzenders dringend aan, bij hunne stukken de rechten van onze taal hoog te houden en zich bij het gebruik van vreemde woorden te beperken tot die, welke een goed burgerrecht in onze taal reeds verkregen hebben. De Redactie van het I. M. T. houdt zich a mbevolen voor toezending van dagbladartikelen, uitknipsels enz waarin militaire onderwerpen worden aangeroerd, die van belang worden geacht in het tijdschrift besproken te worden. Hoewel vele bladen ons ten dienste staan, glippen er wel eens kleine gedachtenuitingen door, die in het belang van de goede zaak dienen besproken te worden. Eene eenvoudige toezending als drukwerk, waarin het gewenschte artikel of do opvallende zinsnede wordt aanges'reept, is voldoende. Voortaan wordt het Tijdschrift aan H. H. Verlof gangers en Gedetacheerden bij het Ned. Leger tot wederopzeggens doorgezonden. Het referendum heeft uitgewezen, dat een groote meerderheid voor de oude regeling is zoodat die behouden blijft. Voortaan kunnen leerlingen van Militaire Onder wijsinrichtingen voor de opleiding tot den officiersrang in Nederland het Tijd schrift ontvangen tegen den prijs van 9. - per jaar.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 674