- 748 Llioi Soekon, onder een officier der landmacht met den titiel van civiel gezaghebber, met standplaats Lhó Soekon; Meergebied en de Dorostreek, onder een officier der landmacht met den titel van civiel gezaghebber, met standplaats Tabéngön. III. de afdeeling Oostkust van Atj èh, onder een assistent-resident met standplaats Langsa, en onderverdeeld in vier onderafdeelingen Idi, onder een controleur bij het B nnenlandsch Bestuur, of een officier der landmacht, met den titel van civiel gezaghebber, met standplaats Idi; Langsa, onder den assistent-ivsident der afdeeling; Tamiang, onder een controleur bij het Binnenlandsch Bestuur of een officier der landmacht mot den titel van civiel gezaghebber, met stand plaats Koeala Simpang; Serbödjadi, onder een officier der landmacht met den titel van civiel gezaghebber, met standplaats Lokop. IY. de afdeeling "Westkust van Atjèh onder een assistent-resident met voorloopige standplaats Koeta-Radja, en onderverdeeld in drie onder afdeelingen,. Poelo Radja onder een officier der landmacht met den titel van civiel gezaghebber, met standplaats Tjalang; Meulaboh, onder een officier der landmacht met den titel van civiel gezaghebber met standplaats Meuiaboh; Tcqia Toean, onder een officier der landmacht, met den titel van civiel gezaghebber, met standplaats Tapa Toean; zullende deze civiele gezaghebber in het bestuur over het eiland Simeuloë worden bijgestaan door den ontvanger van de tolrechten (haciiheffing) te Sinabang. Y. de afdeeling Bambél, onder een assistent-resident met standplaats Bambél, en onderverdeeld in drie onderafdeeiingen Gajo Loeas, onder een officier der landmacht met den titel van civiel gezaghebber met standplaats Rékét Dekat; Alaslanden, onder den assistent-resident der afdeeling; Singkel, onder een controleur bij het Binnenlandsch Bestuur, of een officier der landmacht, met den titel van civiel gezaghebber, met stand plaats Roendeng, zullende deze controleur of civiele gezaghebber in het bestuur over de districten Beneden Singkel en Banjakeilanden worden bijgestaan door den ontvanger der in-en uitvoerrechten en accijnzen te Singkel. Militaire Vakvereenigingen. Een Bond van Amboineesche onderofficieren. Bij Gouvernementsbesluit van 22 Juni is rechtspersoonlijkheid verleend aan de Amboineesche onderofficiersvereeniging Onderlinge Steun te Koeta- Radja. Zij stelt zich ten doel: a. de leden en de, tot hun gezin behoorende personen te steunen ingeval vanverpleging in het hospitaal van den echtgenoot of vader

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 98