fflededeeüngen, flan de Redaciie, flan [Honors, Van de Redactie. Geachte Redactie. Uit ervaring wetende, dat artikelen in dagbladen over militaire on derwerpen van zich niet noemende schrijvers in den regel slechts weinic belangrijk zijn en meestal eene verheerlijking van chefs of eene ver guizing ten doel hebben, en dat daarin nagenoeg altijd onjuistheden voorkomen, lees ik zulke artikelen hoogstens eens vluchtig door, trek er mij nooit iets van aan en geloof (en hoop) dat velen met mij dit doen. Zoo deed ik ook met het artikel van Mavors in het le bijvoegsel der Java-bode van 21 September j 1., waar die anonymus naar aanleiding van de talrijke vermissingen van Europeesche militairen na terugkeer van het 20e Bataljon van Bali in Mei van dit jaar, duvfde schrijven: „Eu dan spreek ik daarvoor in de eerste plaats den commandant aan, „diehet zij hier ter verontschuldiging aangevoerd ilit onbekendheid „met het troepenleven, zijn mannen niet als „mannen" wist te behan delen en hen op den dag van terugkeer 's avonds om 10 uur liet thuis- „komen". Nu echter S-r in zijn „Mavors over de Nieuwe richting en krijgs tucht in het Indische Leger", voorkomende in No. 11 van den loopenden jaargang, op dat courantenartikel ingaat, wensch ik aan de lezers van net Ind. Mil. Tijdschrift mede te deelen, dat het laatste gedeelte van het bovenaangehaalde stuk onwaar is lk bepaalde toon, dat twee dagen achtereen het avondappel om 12 uur 's nachts gehouden zou worden, evenals dit in 1906 na terugkeer van het 20e Bataljon van Bali geschied icas. Met dank voor de verleende plaatsruimte. Achtend, S. Weltevreden14 December 1908. Commt. 20e Bat. Inf. Het is ons een aangename taak, bij de intrede van het nieuwe jaar onzen oprechten dank te mogen betuigen voor de steeds groeiende medewerking en belangstelling van tal van makkers. Vooral hen, die ons met raad en daad ter zijde stonden, die uit de meest verwijderde uithoeken zulke tastbare bewijzen gaven van warme gevoelens voor het orgaan, onze diepe erkentelijkheid. 1) In zijn eerste artikel (Jnva-borïe van 15 September) heeft Mavors verklaard dat hij niet persoonlijk zou worden en daarom zijn naam niet behoefde te noemen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 129