112 Juist die kleine, welwillende opmerkingen over den inhoud werden zeer op prijs gesteld en bewijzen een oprecht medeleven. Over dien inhoud bereikten ons enkele opmerkingen, die we in het algemeen even willen aanstippen. Eenigen vonden dat te onrijpe op stellen van nog jeugdige officieren werden opgenomen. Dit verwijt is onbillijk. Ons tijdschrift moet een kameraadschappelijk karakter houden vinden ouderen eene meening te groen, dan kan die met een kort zakelijk woord worden weerlegd, en beide partijen hebben wat geleerd, de jongere hoe menschen met meer ervaring zoo'n vraagstuk bezien, de oudere hoe noodig het is, de vorming van den jongen officier niet te laten eindigen met het verlaten der schoolbanken. We komen zoo van zelf aan een verzoek, dat ons reeds lang op de lippen brandt, nam. voor het komende jaar wat meer krijgservaringen ten beste te geven. Mannen, die 10 en meer jaren al meeloopen, hebben toch wel iets meegemaakt, dat anders was dan het boekje of de vredeslessen. Uit gevechtsrapporten te putten is heel wat anders, dan het bezie lende verhaal van den acteur zelf. Denk toch niet, dat zoo'n stuk pas waarde heeft als het heel mooi gesteld is, met fraaie aanhalingen voorzien enz. enz. Het eenvoudige onopgesmukte verhaal van eene over valling of oplichting of ander voorval uit den strijd der laatste jaren is genoeg. In de hoop, dat aan wat ons ontwikkelt en beter maakt alle aandacht zal worden geschonken, bieden we U de beste wenschen voor 1909 aan. De Redactie.

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 130