- 143 Onder die subalterne officieren zijn mannen van 45 jaar en meer, met meer dan 20 jaren officiersdiensttijd, velen met een zware studie achter den rug, medici, ingenieurs, officieren van den generalen staf, mannen in hoogst verantwoordelijke betrekkingen en met inkomens die de f 600 overschrijden. Hoewel overigens die preseance-kwestie niemand grijze haren zal doen krijgen, moet het den officieren hinderen, dat hun stand in het algemeen juist van gouvernementswege zoo laag wordt aangeslagen. Nu we toch op dit chapiter zijn, willen we er nog eveD op wijzen, dat ook de hoogere onderofficieren dikwijls reden van klagen hebben. Op de Paketvaartbooten reizen ambtenaren met f 150 trac- tement; b. v. griffiers van een landraad, wier capaciteiten ongeveer gelijk kunnen worden gesteld met die van een ser geant-schrijver, in de le klasse; onderluitenants, opzichters van de genie en den top. dienst reizen in de 2e klasse, hoewel hunne maandelijksche inkomsten soms meer dan het dubbele van f 150 bedragen. Op gouvernementsstoomers, waar geen tweede klasse is.> reizen die onderofficieren zelfs als dekpassagier. Eerbiedig worden bovenstaande misstanden onder de aan dacht van de autoriteiten gebracht, wegneming daarvan het geen meesttijds met geringe of zonder kosten kan geschieden zou aan het officierskorps doen blijken dat de geringe waar deering, die het veelal ondervindt, tenminste niet door het gouvernement wordt onderschreven en zou den officiers- en onder- oificiersstand in de oogen van de burgerij verheffen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 161