\7qd \7reemde begers. Rusland. Een nieuin UeldnersterfcingsDoorscfirifi coor de Infanterie. {Met Plaat I.) Het Russische Legerbestuur stelt ernstige pogingen in het werk, zich de in Oost-Azië opgedane ervaringen ten nutte te maken. In verband met andere, ten deele reeds verschenen, ten deele nog in bewerking zijnde voorschriften, is onlangs een nieuwe „Instructie voor de pionier oefeningen der Infanterie" uitgegeven. Br bestonden reeds plannen het tot heden gebruikte voorschrift van het jaar 1891 geheel om te werken, nadat in den Boeren-Oorlog ge bleken was welke gebreken er aan kleefden; doch eerst na zelf in den jongsten oorlog ondervonden te hebben wat aan het voorschrift ontbrak, drong het in de bevoegde kringen door, dat het aanbrengen van radicale wijzigingen hoogst noodzakelijk was geworden. De troepen waren vóór den oorlog, uit een technisch oogpunt beschouwd, zeer slecht onderlegd, waaraan deels het onderricht, deels het gebrek aan belangstelling voor deze oefeningen, schuld droeg. Ha den veldtocht werden door vele hoog geplaatste bevelvoerders bevelen daaromtrent gegeven, die lijnrecht tegen elkander indruischtenvandaar dat door sommige troepenafdeelingen liet in 1906 verschenen nieuwe Duitsche pioniervoorschrift, in het Russisch vertaald, gebruikt werd. Na een arbeid van bijna twee jaar, werd onlangs het Eerste deel van het nieuwe Russische pioniervoorschrift uitgegeven. Terwijl het oude voorschrift voor de drie hoofdwapens hetzelfde was, heeft thans ieder afzonderlijk wapen een eigen instructie. Yoorloopig is nog alleen het Eerste deel, het voor de Infanterie bestemde vooorschritt, verschenen, behel zende: „het bevestigen van stellingen"; er zullen nog twee deelen vol gen, en wel: „Militaire gemoenschaps-middelen" en „de Troepentele foon". Het reeds verschenen Eerste deel is echter ook nog onvolledig hiervan is uitgegeven: „Ie Hoofdstuk", bestemd voor korporaals en min deren, „Ile Hoofdstuk", bestemd voor onderofficieren het voornaamste, Ille Hoofdstuk, bestemd voor officieren zag nog niet het licht. Het voorschrift wordt ingeleid door „algemeene aanwijzingen." De Infanterie moet zonder hulp van technische troepen alle eenvoudige pionierwerkzaamheden, zooals: bivakbouw, verbeteren van wegen, maken van noodbruggen en aanleggen van telefoonverbindingen, zelfstandig kunnen uitvoeren. Het ingraven moet zoowel bij aanval als verdediging toepassing vinden. Van ieder troependeel worden jaarlijks officieren, onderofficieren en manschappen ter technische opleiding, bij de genietroepen gedetacheerd. De op zoo'n wijze technisch gevormde manschappen krijgen den graad

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 179