üan een uerlofganger en uermeerdering Dan Gezin. Fourage-indemnileif, 191 Besloten met verlof naar Europa te gaan Gewichtig besluit Heb kinderen Niet een maar vier Kost een bom duiten Denkbeeldig ge not—Ging passage bespreken Wilde een bediende meenemenSloeg bepalingen na Ben daar een Piet in Alg. Order 37 van 1893 Las art. 4 In orde Kwam bij agent Kinderen te oud voor gratisbedien- de Twee boven, twee beneden 12 jaar Dispuut Drong aan Wees op Bepalingen met groote B Agent haalde andere Bepalingen met nog grootere B Eerste niet meer geldig Overeenkomst met Gouver nement gewijzigd Niets van bekend Betaal voor algemeene orders Werk ze bij Drie kinderen moesten beneden 12 jaar zijn Agent beval aan vermeerdering van gezin met een kind. Punt van behandeling met mijn vrouw Onmogelijk Geen tijd Genot nog denkbeeldiger Stand je thuis Yerwijt ik mij maar verbeeldde de bepalingen te kennen. Gooide Alg. Orders weg Eerder moeten doen Zijn sedert nieuwen bundel toch niet meer na te slaan Lukt dit eindelijk, dan zijn zij niet meer geldig Zonde van het geld Pech! H. De geachte inzender kent de A. O. 's toch niet goed. Volgens A. O. 1893 no, 37. Art. 11 2o rekent iederen passagier, die op den dag der in scheping het elfde jaar is ingetreden, voor volwassen. Werkelijk is eene wijziging met 1 Nov. 1908 in werking getreden, waarbij die grens ver hoogd is tot het dertiende levensjaar. Art. 4 van Bijlage A. spreekt van 3 of meer kinderen. De wijziging is dus nooit in zijn nadeel ge weest. Het is dus meer de oude kwestie van te kunnen lezen. Mijnheer de Redacteur Mag ik een klein plaatsje verzoeken (bij voorbaat dank) om door mid del van het I. M. T. te wijzen op de onvoldoende fourage-indemniteit door bereden officieren genoten, in de hoop dat dit wijzen op de bij het Legerbestuur wellicht niet of niet genoegzaam bekende gebreken der tegenwoordige regeling voldoende zal zijn om verbetering van het be treffende tarief te verkrijgen. Deze hoop grondt zich vooral op de omstandigheid, dat reeds elders door het Legerbestuur de billijkheid erkend is, dat indemniteiten, in 's lands belang gegeven, in alle opzichten voldoende moeten zijn. Immers lezen we in de A. O. 1904 No. 36 sub a: „Wanneer de indemniteit in stands belang wordt gegeven, instede van „vivres in natura, behoort het uit te keeren bedrag voldoende te zijn „om ter plaatse, waar de belanghebbenden zich bevinden, eene gelijk waardige voeding aan te schaffen als anders, volgens tarief 15 verstrekt „wordt. „De berekening van dat bedrag moet dus geschieden door vermenig vuldiging van de hoeveelheden, bij tarief toegekend, met de plaatselijke „marktprijzen dier artikelen". En volgens A. O. 1908 No. 98 moeten vivres-indemniteiten voor meerdaagsche oefeningen „berekend worden naar hetgeen voor de levens-

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 209