Van de Redaciie, 192 „middelen moet worden betaald in de streken, alwaar die oefeningen „werden gehouden." Het geldt bier een overeenkomstig geval. De dienstrijpaarden worden in 's lands belang gehouden. In 's lands belang wordt {o\iTO.ge-i?idemniteit toegekend en niet vrije voeding, vrij beslag enz. enz. De indemniteit zou dus ook voldoende moeten zijn, om alle uitgaven te bestrijden. Is dit nu zoo? Nemen we de te Batavia toegekende fourage-indemniteit als voorbeeld. Deze bedraagt 0.57 per dag, waarbij komt f 12.per maand voor den paardejongen. Een bereden officier, die wat veel diensten van zijn paard moet ver gen, dient te voeren minstens 6 K. G. gaba per dag. Goede, gezuiverde, volle gaba kost hier gemiddeld 8 ct. per K.G. 3.50 per 10 gantang met een gemiddeld gewicht van 43 K.G.). Aan gaba dus 48 ets; aan gras 25 ets; totaal 73 ets. of per dag een tekort van 16 ets. (De aannemer weigert gaba te leveren tegen contractsprijs; wil wel padi leveren, doch het voeren daarvan heeft wegens moeilijkheid van keuren, opbewaren en afwegen bezwaren, die vele officieren bij gaba doen blijven, met bij voedering, tot verhooging van 't kalkgehalte, van „bijspijzèn.") Hieronder volgt nu eene berekening, die eerder te laag dan te hoog is, van wat een bereden officier met een paard, per jaar op het onderhojud enz. van zijn dienstrijpaard moet toeleggen 365 tekorten a f 0.16 (zie boven)58.40 8 beslagen a f 324. Waardevermindering v. h. paard50. Assurantie15.- Ligstroo, onderhoud en bijkoop harnachement enz. „25 Totaal f 172.40 Ks. Berekend volgens contractsprijs, waaraan evenwel de enkele officier niets heeft, omdat hij den war Afprijs moet betalen. Een lakfische correspondentie cursus. Op ons verzoek, in de eerste aflevering gedaan, waren tot 10 Februari jl. ingekomen de bewijzen van instemming van 1 Kapitein en 5 Luitenants. Is dat alle belangstelling?

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 210