194 die zuinig zijn op hunne kleeding blijkt uit de op twee na laatste alinea van artikel 155. Ook ten opzichte van de militairen aan wien wèl een tweede kist mag worden toegestaan is de le alinea van artikel 40 door de beperkende bepaling omtrent de afmetingen in hare algemeenheid niet billijk. Het maakt toch wel degelijk verschil of een militair alleen eene echtgenoote of eene huishoudster, dan wel bovendien eenige kinderen heeft, of hij gehuwd is met eene Europeeschei Amboineesche of Inlandsche vrouw. Ook de leeftijd der kinderen brengt verschil in soort en hoeveelheid der kleeding. Hoe nu echter het reglement te wijzigen zonder op practische bezwaren te stuiten en den lande op kosten te jagen. Hopende ook van anderen een oplossing uit te lokken, geef ik hieronder de mijne: De le alinea van art. 48. R. I. D. te wijzigen in: „Alle kleeding- en uitrustingstukken, welke een militair moet „hebben, worden in de model-kist (art. 155) geborgen, met „uitzondering van den helmhoed, de veldflesch en de schoenen D. De twee eerste alinea's van art. 40. R. I. D. te wijzigen in „De compagnies-commandant kan aan alle korporaals en „manschappen het bezit van meerdere kisten, koffers, trommels, „enz. toestaan, mits aan de bovenzijde duidelijk voorzien van „naam en stamboeknummer en onder de navolgende voorwaarden: Elk militair kan voor de plaatsing van zijne kisten, koffers of trommels, enz. in de chambree slechts beschikken over de plaatsruimte, die in het algemeen in de Nederlandsch-Indische kazernes per man beschikbaar is onder, boven of onmiddellijk naast zijn nachtleger, zonder hinder of overlast te geven, een en ander ter beoordeeling van den compagnies-commandant, die van de toestemming tot het bezit van meerdere kisten, enz. eene vergunning afgeeft. Dit bewijs wordt bij overplaatsing door den betrokken militair medegenomen, c. q. door opvolgende compagnies-commandanten gewijzigd, aangevuld dan wel vernietigd. 1). De revolverdragenden bergen oolc hunne revolver in de model-kist.

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 212