219 veeleer door wenken aan te sporen om de stad binnen te trek ken. Hijzelf gaat met L' knapen op de stadsmuur zitten, ontsteekt wierook en begint fluit te spelen. De voortroepen van den vijand, verrast door dit onverwachte schouwspel, wagen het niet om de stad binnen te gaan, doch houden halt en zen den bericht aan Sze ma i, die gelooft dat hem een hinderlaag wordt gelegd en daarom aftrekt. Zeer karakteristiek is echter de dood van Kung Ming: Hij stond met een leger tegenover Sze ma i, die reeds bij een eerste treffen verslagen was en geen tweeden strijd wilde aan gaan. Kung Ming echter, met wiens gezondheid het slecht ge steld was, wenschte eene spoedige eindbeslissing en trachtte Sze ma i tot een strijd aan te sporen en zond hem daarom vrou wenkleren met de boodschap dat hij beter deed zich daarmee te kleeden aangezien hij er de voorkeur aan scheen te geven om zich en zijn wapens te verstoppen en als een vrouw in huis ce blijven. Indien hij echter een man was en voor hoon en spot gevrijwaard wilde blijven, dan moest hij een dag be palen waarop de legers elkaar konden ontmoeten. Sze ma i handhaafde echter zijn besluit om geen slag te leve ren en zond den bode terug met eene informatie naar Kung- Ming 's gezondheid. Laatstgenoemde voelde reeds het eind zijns levens naderen, doch zich ervan bewust, dat het heil van den staat van zijn leven afhing, achtte hij het zijn plicht om alles in het werk te stellen om zijn leven te verlengen. Daarom liet hij één zijner meest vertrouwde generaals komen en beval hem 49 jonge soldaten uit te zoeken, die in zwarte kleeren en met eene zwarte vlag in de hand om zijne tent moesten worden opgesteld en een ieder het binnentreden moesten beletten want Kung Ming zou gedurende 7 dagen gebeden richten tot zijne gelukster en plaatste daartoe al het offergerei en 46 lampen van verschillende grootte op het altaar. Gedurende 6 dagen had hij gebeden opdat hij voor 't heil van vorst en land gespaard mocht blijven, toen eensklaps één der onderbevelhebbers binnen kwam en ongelukkigerwijze de lamp omstiet, die de gelukster voorstelde. Kung Ming viel toen bewusteloos neer doch kon vóór zijn overlijden nog bevelen geven omtrent hetgeen na zijn dood moest geschieden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 241