Ooslenrijk-Rongarije. 281 periodes van hoogstens 10 dagen te vervullen, en te gehoorzamen aan de militaire autoriteit, onder wie zij dan gesteld zullen worden. Gedurende de oefeningen dragen alle vrijwilligers een speciale uniform blauwe kiel met grijze opslagen; grijze korte broek, geele schoenen en slobkousen, blauwe mantel, revolver en verrekijker. l)es zomers is het dragen van een linnen tenue toegestaan. In vredestijd bedragen de toelagen per oefeningsdag 15 kronen per vrijwilliger, gratis verschaffing van olie en benzine. In oorlogstijd ontvangen de officieren het traktement voor hun rang, de overige vrij svilligers 300 kronen per maand. Bovendien ontvangt elk vrijwilliger een entrée de campagne van 1000 kronen. 2e. Het korps vrijwillige motorwielrijders. Dit bestaat uit den com mandant, diens plaatsvervanger en een groep per militair district (in totaal 16). Elke groep bestaat uit een commandant en een zeker aantal leden. Korpscommandant en plaatsvervanger worden benoemd als onder le; de groepscommandanten door den commandant van het legerkorps op voordracht van den korpscommandant. De commandanten der legerkorpsen beslissen, zonder hooger beroep, en op voordracht van den korpscommandant, over de aanneming der leden. De candidaten moeten zijn Oostenrijk-IIongaarsch burger, een rijbewijs hebben en een motorrijwiel van minstens 5 P. K. of een lichte automo biel van 8 a 14 P. K., of een rijwiel met hulpmotor. Zij gaan hetzelfde verband aan als de automobilisten. Hun uniform is grijs, zwarte of geele schoenen en slobkousen, revolver en kijker. Yredestoelagen per oefeningsdag 15 kronen per lichte auto en 6 per motorrijwiel, bovendien vrij olie en benzine. In oorlogstijd ontvangen zij die een graad bekleeden, het hiervoor vastgestelde traktement, de overigen 300 kronen per maand. De entrée de campagne is 1000 kronen voor een lichte auto en 300 voor een motorrijwiel. R. M. A. E. Nov. 1908. De optische uitrusting. Als optische uitrusting der troepenkorpsen en staven werd vastgesteld: Yoor de troepenkorpsen der infanterie en der cavalerie respectievelijk de infanterie-veldkjjker M/08 en de legerveldkijker M/07voor het hoofdkwartier en de staven van het Leger ieder 2 Zeis-Relief-„Scheren- fernrohre (Zie I. M. T. no. 8 van 1908 bladz. 937) en 2 Zeis-veldkij kersvoor den staf van elk Legerkorps 1 Zeis-Relief-Scherenfernrohr en 2 Zeis-veldkijkersverder de staf van elke infanterie-divisie 1 Zeis Armee-Scherenfernrohr voor den staf van elke cavalerie-divisie 1 Goerz- Doppelfernrohr M/7. De uitrusting der overige troepen enz. wordt niet vermeld. (Mil. Wochenblatt No. 107).

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 305