301 ook plaatsing een keuken met bijbehoorende magazijntjes voor de onder officieren van het geheele kampement, alles op dezelfde wijze ingericht ook treft men daarin keukens aan voor buiten de menage zijnden."— De ligging der keukens moet liefst door plantsoen aan het oog onttrok ken".Een en ander wordt in de bijbehoorende atlas door platte gronden van keukenblokken en verschillende kampementen (bestaande) toegelicht. Zou het evenwel niet wenschelijker zijn het keukenblok uitsluitend te bestommen voor de menages der compagnieën en dit blok te bouwen tegenover of in de onmiddellijke nabijheid der wacht, waardoor ten alle tijde veler oogen erop gevestigd zijn, terwijl de overige keukens gebouwd worden zoo ver mogelijk achteraf? Knoeierijen 's nachts en in de mor genuren zouden naar mijn bescheiden meening zeer bemoeilijkt worden en het voornaamste afzetgebied voor „geknerpte" artikelen zou verwij derd zijn. Hoogachtend Uw. dw. dr. M. Alleen op de eerste zinnen een kort bescheid. Het beheer van het vivres-magazijn in handen van één verantwoordelijk persoon te geven is een oplossing. Goede sloten te koopen blijft echter voor wie ook een eisch. Voor de geldkisten zijn er tegenwoordig zeer goede, deze kunnen dus ook dienen voor het vivres-magazijn. De sleutels tijdelijk aftegeven aan een inl. kok is onverantwoordelijk en tegen de voorschriften. Voor de behandeling van het keuken vraagstuk is de ruimte hier te gering. Dit is beter in een afzonderlijk opstel te doen, waarbij evenwel meerdere eischen ter sprake komen, dan U be handelt.

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 325