15 en kustverdediging te verheffen uit den staat waarin zij thans verkeeren. Hetwelk doende enz: A. G. Ellis, Voorzitter. J. Van Der Elst, Secretaris. Bovenstaand adres werd ons toegezonden ter plaatsing, juist toen we een overzicht gereed hadden van het streven van onze vlootvereeniging, dat we hadden getrokken uit eenige versla gen en de statuten en toelichtingen van bevriende hand. We laten het daarom 'volledigheidshalve volgen. Dringend verzoeken we onze lezers in de burgermaatschappij een krachtige propaganda te maken voor liet beoogde doel. ODZE UbGQT, Yan verschillende zijden is bij de oprichting der Nederlandsche Yereeniging „Onze Vloot" met belangstelling naar het doel en werkkring dezer Vereeniging gevraagd. Het Hoofdbestuur, in overeenstemming met den Algemeenen Raad, heeft gemeend dat eene nadere omschrijving velen niet onwelkom zou kunnen zijn. Art. 3 van de Statuten der Vereeniging „Onze Vloot" luidt: Boel. Art. 4- luidt: Werkkring. Navigare necesse est, Vivere non necesse. De Vereeniging, onafhankelijk van staatkundige partijen, stelt zich, naast de Vereeniging »Het Nederlandsche Zeewezen" ten doelde kennis van en de belangstelling in de Nederlandsche Zeemacht aan te kweeken en te ver sterken bij alle Nederlandsche onderdanen in het Moederland, in de Kolo niën en in het buitenland. Ter bereiking van dit doel wenscht de Vereeniging: 1. alle wettige en oirbare middelen van propaganda toe te passen, die naar gelang van plaatselijke toestanden geschikt worden geoordeeld 2. de geestelijke en stoffelijke belangen van het personeel der Nederlandsche Zeemacht vooral buiten de zeegaten van het Rijk in Europa te behartigen, voor zoover de Wet, het Staatsbestuur of andere vereenigingen daarin niet voorzien 3. eventueel beschikbaar komende fondsen aan te wenden tot het geven van blijken van belangstelling in de Nederlandsche Zeemacht in het algemeen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 33