344 het afgesloten uitbetalingsboek b. v. op den 2e, 12e, 22e (niet op den le 11e en 21e, aangezien daarvoor de tijd te kort is) kunnen worden medegenomen naar de compagnieën en in tegenwoordigheid van den officier van den dag door den toe- gevoegden sergeant-majoor-kwartiermeester het aankomende aan de manschappen worden uitbetaald. Hetzelfde zou kunnen geschieden met de indemniteiten van de z. g. groote vernieuwingen Is door omstandigheden geen sergeant-majoor-kwartiermeester ter beschikking van den kwartiermeester dan geschiedt de uitbe taling bij de compagnie door een der onderofficieren van de compagnie onder toezicht van den luitenant van den dag, die alsdan zelf het geld zou moeten ontvangen. Het toezicht op het materieel en de wapening zou kunnen worden opgedragen aan een der officieren bij de compagnie, die de te herstellen voorwerpen van kazerneering, wapening enz. eenvoudig aanwijst en wekelijks doet bezorgen bij den officier van kleeding en wapening, welke laatste te zorgen hebben, dat een en ander hersteld wordt en de daarvoor hoogst noodige bescheiden opmaken en teekenen. Van het door den officier van kleeding en wapening aan te houden reparatieboek zou zoo noodig in de magazijnen steeds inzage aan den compagniescommandant kunnen worden ge geven, terwijl bij terugontvangst van herstelde voorwerpen daar voor zou kunnen worden geparafeerd door dengene, die ze terughaalt. Voor de gedane herstellingen is en blijft toch de betrokken beheerder aansprakelijk, niet waar, zoodat eene speciale aan- teekening dat de reparatieën naar behooren zijn geschied, achter wege kan blijven (wat toch in vele gevallen een doode letter is). Rest dus bij de compagnie als zijnde onvermijdelijk: le het dagelijksche rapport. Dit is noodig, opdat de compagniescommandant tevens op de hoogte blijft van de sterkte der veranderingen zijner com pagnie. 1) Betalingen aan tusschentijds vertrekkenden of niet op de vastgestelde tijdstippen uit te betalen indemniteiten voor niet verstrekte kleeding, zouden ten bureele van den kwartiermeester door dezen of door den hem toegevoegden sergeant-majoor of adj.-ond.- olf.-kwartiermeester kunnen geschieden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 370