315 De geregelde veranderingen, waarvan de kwartiermeester anders onkundig zou blijven, worden daarin vermeld en dit stuk eiken morgen bij hem op het bureau bezorgd ter bijwer king van de administratieboeken enz., voor zoover zulks nog niet mocht zijn geschied volgens de korpsorders, welke alsdan ook geregeld ten bureele van den kwartiermeester ter inzage moeten worden gegeven. 2e De strafhoeken om de straffen bij de comp. te doen in schrijven. 3e Het menagebeheer, althans zoolang het op de bestaande leest geschoeid is. De bons echter worden naar de dagelijksche sterkte door den kwartiermeester opgemaakt; voor de uit te keeren indemniteit wegens te min ontvangen vivres geeft de compagniescomman dant tegen het einde der maand aan den kwartiermeester op welke artikelen en hoeveelheden beneden het aankomende moe ten worden ontvangen en waarvoor in de plaats de geldswaarde wordt gewenscht tot verbetering der menage. De compagnies-vivres-afrekening vervalt dan ook; alleen de aanteekening in het administratieboek, alsdan ten bureele van den kwartiermeester aangehouden, blijft gehandhaafd. (In het vivresregister van den kwartiermeester, kan de z. g. partieele rekening dan vervallen). Worden dan ten slotte ook nog eventueele reclames van gel- delijken en materieelen aard niet door den compagniescomman dant maar den kwartiermeester in eerste instantie in behan deling genomen, dan blijven den compagniescommandant van de thans bestaande administratieve beslommeringen alleen nog over de sub 2 en 3 hiervoren genoemde aangelegenheden en het beheer van enkele fondsjes als van het dagverblijf, schiet- premiën, pionieroefeningen en dergelijke; waarmede ook ge voeglijk een der officieren van de compagnie zou kunnen worden belast. (Het dagelijksch rapport is eenvoudig genoeg). Immers bij de hospitalen wordt de administratie van het bedieningspersoneel ook geheel door den administrateur gevoerd ei\ gaat men nu na dat volgens de laatste formatiewijziging (A.O. 1908 no. 38) in een hospitaal le klasse 163 man militair en 27 man burger- personeel, zoomede 54 bannelingen of vrije

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 371