376 60. De stelling voor machinegeweren moet zoodanig gekozen worden, dat van daaruit werkzaam vuur kan worden afgegeven en dat zij goede dekking verleent. De tusschenruimten tusschen de geweren moeten zoo groot mogelijk genomen worden, zonder dat echter de frontbreedte der geheele afdeeling van 6 geweren meer mag bedragen dan 100 M. 61. Alvorens in gevecht te komen zal de commandant der afdeeling de noodige instructies ontvangen van den commandant der troepen-een heid waartoe hij behoort. Bovendien moet hij, op eigen verantwoorde lijkheid, zorgvuldig de juiste wijze en het juiste tijdstip kiezen voor het gebruik der machinegeweren in overeenstemming met den algemeenen gevechtstoestand. 62. De commandant verdeelt zijne afdeeling over de stelling, kiest voor zichzelf eene standplaats, vanwaar hij het vuur kan regelen, en wijst het doel aan overeenkomstig de hem verstrekte instructies of' be slist daaromtrent zelf, indien hem zulke instructies niet zijn gegeven. Voorts geeft hij de te bezigen vuursoort en den afstand aan en regelt het vuur. Hij slaat onder het vuren voortdurend de verkregen uitwer king gade, neemt de bewegingen des vijands waar en verhoogt zoo noo- dig de vuursnelheid, rekening houdende met do beschikbare hoeveelheid munitie. De munitie-sectie krijgt opdracht, verband te houden met de afdeeling en aan de aanvulling van munitie wordt voortdurend zorg gewijd. 63. Gedurende het gevecht volgt de munitieseetie de bewegingen der afdeeling; zij moet zich zoo dicht bij de machinegeweren opstellen als het teriein toelaat. Wordt de afstand grooter dan 100 M., dan is een geregeld voortzetten van het vuur niet mogelijk. Wanneer het te moeilijk is de draagdieren naar de gewenschte plaats te doen oprukken, zal getracht worden, de munitie naar de stelling te dragen. 64. De stukscommandant heeft tot taak den commandant der afdeeling bij te staan. Meerdere geweren kunnen dikwijls onder zijn commando gesteld worden. De stukscomroandaut zorgt voor de juiste opstelling van zijn machinegeweer. Zoo noodig geeft hij de elevatie op en zorgt dat het dichtste gedeelte van den vuurbundel op het doel valt. Hij is ver antwoordelijk voor het juiste gebruik van het wapen, in 't bijzonder voor het stellen van den opzet, voor het munitieverbruik en voor het door geven en de uitvoering van orders, Yerder moet hij o. m. haperingen herstellen, wanneer die voorkomen en voorzien in door verlies aan stuksbedienden opengevallen plaatsen, opdat het vuren niet gestaakt worde. 65. De manschappen moeten hun verrichtingen dapper en koelbloedig uitvoeren zelfs onder zwaar geconcentreerd vuur van den vijand, Zij moeten niet ontmoedigd of door schrik aangegrepen worden, zelfs al zouden de meeste manschappen gedood of gewond zijn. Bedenk, dat al zouden de stuksbedienden tot één zijn teruggebracht, deze nog in staat moet zijn, het geweer behoorlijk te bedienen. Machinegeweren hij aanval en verdediging. 66. De afdeeling machinegeweren, ingedeeld bij de voorhoede, wordt bij een ontmoetingsgevecht gebezigd voor het vermeesteren van punten, welker bezit de taak der voorhoede kan verlichten.

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 402