Bulgarije. Griekenland, Duitschland. 384 TegeDDoIIers bij bet Scbneider-gesdiut, De rede van den heer Thomson (extra-bij lage I. M. T.) ligt velen lezers zeker nog versch in het geheugen. Dus ook zijn lofrede op het Schneider-gesehut en de aanhaling van het feit dat ook Bulgarije aan dat geschut in 1904 boven het Kruppsche de voorkeur had gegeven. Volgens Jahrb. f. d. deutsche A. u. M. Jan. '09. deed men in B. de volgende aangename ervaringen er mede op: De levering geschiedde veel langzamer dan overeengekomen was. De raden, de opzet en de inrichting voor het geven der zijdelingsche rie iting (beweging van den vuurmond door de as) gaven bij de herfst- manoeuvres in 1903 tot vele klachten aanleiding. De werking der brisantgranaten was slecht door onvolledige verbran ding v/h. „Schneiderit" (springlading). De schokinrichting weigerde herhaaldelijk. Bij de granaatkartetsen liet de werking der buis veel te wensehen over (ongelijke brandtijden en slechte werking der eigenlijke buis). De granaatkartetsbussen scheurden op zij open, kogeltjes bleven achter. Een bijzondere commissie is voor het onderzoek ingesteld. Ontploffing bij een 5chneider-Ranon. 1 December 1903 had bij de schietoefeningen aan boord v/h. patser- schip „Hydra" een ontploffing plaats bij het sluiten van een 15 cM. Schneider-le Creusot-kanon (schroefsluiting.) Een man werd gedood. Jahrb. 1/09. Geen blinkende deelen aan hei harnachement meer. Het streven naar weglating van alles wat blinkt in de uitrusting be perkt zich niet tot de uniformen, de egale kleur van vuurmonden en voertuigen, thans zullen ook stang en trens, beugels enz. bij art. trein en machine geweer afd. gebiuineerd worden. Het bruineersel kan niet door paardezweet aangetast worden en voor schoonmaken is eenvoudig afvegen of wasschen voldoende. Evenzoo gaat het met het officiers-harnachement. Uit het bericht valt tevens op te maken dat de officieren van een „halster hoofdstel" voorzien worden. Als dat net zoo in den smaak valt als bij ons zijn de heeren niet te benijden. Schw. Zeitschr. f. A. u. G.

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 410