Frankrijk. 385 üeiligbeidsmaafregelen bij de marine-artillerie. Ingevolge de talrijke ongelukken i/d. laatsten tijd en het feit dat hun omvang voor een deel vergroot is geworden door ontbranding der in de nabijheid gereedstaande munitie, is gelast: dat tijdens de vuurmond geopend is en het projectiel wordt aangezet, geen ongedekte kardoezen in de nabijheid mogen zijn Jahrb. f. d. deutsche A. u. M. van Jan. '09 merkt hierbij op dat men met zulke maatregelen den verkeerden weg inslaat. Alleen beter materiaal (n.l. metalen hulzen voor de kardoezen) kan hier verbetering brengen. Jalirb. Ij09. Deiaoheering uan genieofficieren bij de infanterie. De Minister heeft vastgesteld, dat een zeker aantal hoofdofficieren en kapiteins der genie gedurende de manoeuvres dienst zouden doen bij de infanterie en bij uitzondering ook bij de artillerie en cavalerie afdee- lingen, om zich met hunne vechtwijze vertrouwd te maken en het samen werken der verschillende wapensoorten te bevorderen. Mil. Wochenblatt No. 103. Luchtschepen, Het ministerie van oorlog heeft twee nieuwe luchtschepen van het tyPe de Paris besteld. Met den bouw van het eene, dat naar den uitvinder van den eersten bestuurbaren ballon, den commandant van het luchtsehipperpark te Chalais-Meudon „Colonel Charles Renard" genoemd zal worden, is reeds een aanvang gemaakt. (Mil. Wochenblatt No. 105). Stalen proefbelmen. Sedert «enige jaren worden bij de veld- art. proeven genomen met helmen van chroomstaai, dienende om de hoofden der bedieningsman schappen tegen splinterwerking te beschermen. Bij de laatst gehouden manoeuvres zijn ze weer beproefd en werden volgens courantenberichten gunstig beoordeeld. Zij zouden ook bij groote hitte niet onaangenaam zijn om te dragen. In strijd hiermede schijnt het feit dat de reeds in 1905 aangevangen proeven nog niet op groote schaal zijn voortgezet. Sclav. Zeitsch. f. A. u. G.

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 411