453 branden van verlangenwat zal er een belangstelling in deze zaak zijn bij de officieren van het Indische leger: wat zal de tribune vol zijn. Er zijn meer dan 100 officieren van het Indische leger gede tacheerd en met verlof hier in 's Gravenhage. Welnu, gisteren was er één gepensionneerde op de tribune en van ochtend zijn er geweest: 1 gepensionneerde en 1 met verlof. Dit is natuurlijk een negatief motief, maar toch wel een aanwij zing, dat inderdaad deze zaak niet moet worden opgeblazen. De beraadslagieg wordt gesloten. De gewijzigde motie van orde van de heeren Duymaer van Twist en van de Yelde wordt in stemming gebracht en met 20 tegen 11 stemmen verworpen. Tegen hebben gestemd de heeren Fruytier, de Waal Malefijt, Eland, van Gijn, van Citters, Schokking, Lucasse, van Yeen, de Sa- vornin Lohman, Plate, van Idsinga, Regout, van Sasse van Ysselt, van Deventer, van Nispen tot Sevenaer (Nijmegen), IJzerman, van der Yoort van Zijp, Drucker, van Kol, Blooker, Brummelkamp, Bos, Duvnstee, Roodhuyzen, van Dedem, vanden Berch van Heemstede, van Stijrum, Bolting, Ketelaar, de Ram, van Yuuren, Limburg, Ruys de Beerenbrouck, Janssen, van Vlijmen, Ferf, Jansen (den Haag), Lely, Bolsius, van Bylandt, van Doorn, van Wijnbergen van Asch van Wijck, van Vliet, van Foreest, Jannink, de Beaufort, vanHeemstra, Beckers en de Voorzitter. Voor hebben gestemd de heeren Reyne, Duymaer van Twist, Roessingh, Thomson, Yerhey, Schaper, ter Laan, Dolk, van de Yelde, Bogaardt en Hugenholtz. Het wetsontwerp wordt zonder verdere beraadslaging en zonder hoofdelijke stemming aangenomen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 479